Cam Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 190₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ 190₺

Cam Temizliği Ücret Rehberi

Cam Temizliği Maliyeti Neye Göre Belirlenir?

Cam silme fiyatları birçok faktöre göre belirlenmektedir. Ortalama olarak cam temizliği fiyatları 100 TL den başlayarak 300 TL ye kadar çıkabilmektedir. Camların silineceği alanın metrekaresi, ortamda bulunan camların miktarı arttıkça cam temizliği fiyatı da artmaktadır. Cam temizliğinde bir apartmanın, iş hanının, mağazanın ya da bir evin cam temizliğinin yapılması maliyeti birbirinden farklıdır. Büyük, metrekare olarak çok geniş bir 6 katlı iş hanıyla, tek katlı bir mağazanın cam temizliği arasında doğal olarak büyük bir fark olacaktır. Cam temizliği maliyeti üzerindeki belirleyici olan faktörleri şöyle sıralayabiliriz:

Temizlik Yapılacak Alandaki Pencerelerin Sayısı

Cam temizliğinde fiyat belirlenirken, temizlenecek olan pencereler, silinecek camların ne kadar olduğu maliyeti belirleyen ilk unsurdur. Pencere sayısı arttıkça cam temizliği maliyeti de o kadar çok artar. Temizlenecek mekândaki pencere sayılarının toplamı, pencere camı temizliği maliyetini belirlemektedir. Özellikle insanların yoğun olduğu mağaza, restoran gibi iş yerlerinde pencere sayıları artış göstermektedir.

Cam Temizliği Yapılacak Pencerelerin Genişlikleri

Cam temizliğinde 2 tane pencere olduğunu ve bunların boydan boya bir iş hanını kapladığını düşünelim. Ya da bir ofiste orta boyda 2 ufak pencere olduğunu düşünelim. İki cam temizliği maliyetinin birbirinden çok farklı olduğunu söylemeliyiz. Pencerenin genişliği arttıkça, metrekaresi büyüdükçe camın silinme fiyatı da buna bağlı olarak artış gösterecektir. 

Camı Silenecek Yerin Yüksekte Olması

Camlar temizlenirken yüksekte olan camların temizlenme işlemi, normal yükseklikteki camların temizliğine göre daha zordur. Bu zorluklardan dolayı, camın temizlenme fiyatı da yükselmektedir. Pencere camlarının yüksekte veya çok yüksekte olmaları fiyat artışına sebep olan nedenlerden biridir. Yüksekte olan pencereler merdiven yardımıyla silinir. Kullanılan merdiven ile cam silme işlemi daha zor olduğundan, bu durum fiyat artışına sebep olur.

Pencere Camlarının Telleri

Cam temizliğinde cam ile birlikte pencere, pencerenin telleri yani komple tüm pencere silinmekte, temizlenmektedir. Pencere tellerinin şekli, modelleri, büyüklükleri, genişlikleri, yükseklikleri birbirinden farklıdır. Bu durum, pencere tellerinin temizlenme zorluğu durumu, cam temizliği fiyatını etkileyen bir diğer başka sebeptir. Pencere camlarının tellerinin sayısı arttıkça ve şekil olarak birbirine çok yakın olması durumunda temizlik daha çok zor bir hale gelmektedir. Günümüz şartlarında son teknolojik temizlik malzemeleriyle her türlü temizlik kolayca yapılmaktadır. Ancak zahmetli, zor, zaman alan bir iş olduğundan bu durum fiyata yansıyacaktır. 

Cam Alanının İç ya da Dış Mekânda Olması

Cam temizlikleri iç ya da dış mekânda yapılmaktadır. Ya da iki mekânda da temizlik yapılması istenebilir. İç mekânların cam temizliği dış mekânlara göre biraz daha kolay olabilmektedir. Her işin kendine göre zorlukları vardır. Cam alanlarında temizlik yaparken, dış mekânların temizliği iç mekâna göre daha zahmetlidir. Bu durum, dış mekân cam temizliği ücretlerinin artmasına sebep olmaktadır. Özellikle iş merkezlerinin dış mekân cam temizliklerinde cam sayısı ve genişliğine göre fiyatlar belirlenmekte, cam genişliği arttıkça fiyatlar da buna bağlı olarak artış göstermektedir.

Camları Silme Sıklığı

Cam alanlarının silinmesinde maliyeti belirleyen diğer bir unsur da camları silme sıklığıdır. Firmamızı ayda 1 çağırarak cam temizliği yaptırmanız ya da yılda 1 bizimle iş yapmanız durumu fiyata yansımaktadır. Düzenli ve belirli günlerde yaptırılan temizliklerin sıklığı arttıkça daha uygun ve cazip fiyatlara iş yaptırabilirsiniz. İş yerlerinde düzenli olarak cam temizliği hizmeti daha çok tercih edilen bir durumdur.

Cam Silme Hizmeti Genel İşlemleri

Cam temizliğinde çalışan cam temizliği ekip çalışanları genel olarak şu işlemleri uygularlar:
 • Camların dış tarafı doğal olarak iç tarafına göre daha kirli olmaktadır. Bu açıdan temizlik çalışanı önce iç tarafı temizler. Böylece dış taraftaki kirler daha iyi görülür ve daha iyi temizlenir.
 • Cam temizliği işini yapanlar çok güneşli bir günde dış mekân cam temizliklerini yapmazlar. Bu durum biraz risklidir. Çünkü güneşin cama yansımasıyla camdaki kir ve tozlar rahat görünmeyebilir. Bu yüzden bulutlu günlerde ya da güneşsiz bir zamanda camlar daha iyi temizlenir. Camı güneşli bir günde sıcağın altında silersek, cam daha çabuk kurur ve parlak görünmez. Uzman cam temizliği ekipleri, en uygun saatte ve havada cam temizliği işlerini yapmaktadırlar.
 • Temizlik yapılırken cam temizliğinde kullanılan son teknolojik ekipmanlar ve en kaliteli deterjanlarla cam temizliği hizmeti yapılır. 
 • Camdaki çizikler ve izler için özel araç ve gereçlerden yararlanılır. Cam çizikleri için ve camı parlatmak ya da temizlemek için en uygun ürünler kullanılır. Günümüz şartlarında cam temizliği konusunda birçok farklı deterjan ve temizlik malzemesi bulunmaktadır. Firmamızın tüm araçları ve malzemeleri son teknoloji ürünü ve kaliteli gereçlerden oluşmaktadır.
 • Cam silme sıklığı da camın temizlenmesinde etkilidir. Verdiğimiz cam temizliği hizmetinde sürekli ve düzenli olarak temizlediğimiz camlar daha parlak ve daha temiz olmaktadır. İş yerlerinin, insanların çok bulunduğu her yerin düzenli olarak cam temizliklerinin yapılması önemli bir detaydır.
 Cam temizliği yaparken iz bırakmamak için iş ekipmanları kullanmaktayız. İş kıyafetleri ve eldiven ile çalışan cam temizliği çalışanlarımız bu konuda büyük bir hassasiyet göstermekte ve hiç iz bırakmadan temizliklerini bitirmektedirler. 


Cam Temizliği Hizmeti Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam temizliği hizmeti almadan önce dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:
 • Cam temizliği konusunda mutlaka uzman bir ekip ile işinde iyi bir firmayla çalışmalısınız. Araştırmanızı bu doğrultuda yaparak, işin ustalarını bulmalısınız.
 • Cam temizliği ücreti konusunda cam temizliğini yapacak kişi ya da ekiple iş öncesinde anlaşmalısınız. 
 • Sözleşme ya da bir anlaşma olacaksa iş öncesinde hazırlanmalıdır.
 • İş öncesinde çalışacağınız ekibe yapılacak işleri, temizlenecek camları tam göstermelisiniz.
 • Özellikle iş yerleri, iş hanları, mağazalarda daha çok görülen bir durum olan, işin teslimi tarihini iş öncesinde iki taraf iyice kararlaştırmalıdır. İş yerlerinde işlerin aksamaması için cam temizliğinin başlangıç ve bitiş tarihleri son derece önemlidir. Müşterilerin rahatsız olmaması açısından cam temizliği için büyük bir ekiple çalışmak ve cam temizliğini daha hızlı bitirmek bu durumlarda çok önemli olmaktadır. 

Cam Temizliği Hizmeti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam temizliği hizmeti sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı maddeleri aşağıda sizler için sıraladık:
 • Cam temizliği bitince işe bakmalı, kontrol etmelisiniz.
 • Sözleşme imzalandıysa kontrol edilmeli, eksiklikler söylenerek anlaşma kurallarına uyulup uyulmadığına bakılmalıdır. 
 • Cam temizliği bitince anlaştığınız miktardaki meblağı firmaya ödemelisiniz. İşin bitimi sonrasında fiyatın ödenmesi, her iki taraf için de daha uygun olacaktır.
 • Cam temizliğini beğendiğiniz firmanın telefonunu almalı, bir sonraki işte de aynı firmayla çalışmalısınız. Her insan cam temizliğini beğendiği bir kişi ya da ekiple hayatı boyunca çalışmak isteyecek, işini beğendiği için başka bir firmayla çalışmaya ihtiyaç duymayacaktır. 
 • Cam temizliği hizmetini aldıktan sonra iş yaptığınız firmanın sitesine yorum yazmalı, sizden sonra hizmet alacaklar için bir fikir, izlenim oluşturmalısınız.

Cam Temizliği Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;