Spa Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 300₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

70₺ - 300₺ Ortalama Ücret
70₺ - 300₺ Ortalama Ücret
70₺ 300₺

Spa Masajı Ücret Rehberi

Su ile yapılan tüm bakım, masaj ve terapiler SPA başlığı altında toplanır.  Rahatlamak, stres atmak, bakım yapmak, tedavi olmak ve temizlenmek için en keyifli yer kuşkusuz ki SPA merkezleridir. SPA masajları şifalı doğal taşlar ve esansiyel yağlar eşliğinde profesyonel masaj teknikleri uygulanarak yapılır. SPA masajı fiyatları, çok sayıda değişkene bağlı olarak belirlenir. Bu nedenle hizmet maliyeti geniş bir aralıkta yer alır. SPA hizmet maliyetinin belirlenmesinde rol oynayan en önemli faktörler aşağıda sıralandığı gibidir. 

SPA Hizmeti Ücretlerini Belirleyen Genel Unsurlar

1. SPA merkezinin konumu: Bulunduğu şehir ve lokasyona bağlı olarak SPA fiyatlarında değişiklikler meydana gelir. 
2. Masajları uygulayan kişilerin yetkinliği: Masaj konusunda eğitimli ya da yurt dışından gelen özel masörlerden hizmet almak daha yüksek meblağlarda ücret ödenmesine neden olur.
3. Merkezin medikal ve tedavi amaçlı hizmet veriyor olması: Medikal ve tedavi amaçlı alınan SPA hizmetleri, alanında yetkin kişiler ile çalışmayı gerektirir. Bu nedenle medikal sonuçlar sunan SPA hizmetleri, diğer SPA türlerine göre daha yüksek meblağlıdır. 
4. Spa Merkezi Türü
• Medikal tıbbi SPA: sağlık personeli eşliğinde, tedavi amaçlı uygulanan modern merkezlerdir. 
• Termal mineral SPA: kaplıcalarda termal suların kullanıldığı merkezlerdir. 
• Resort SPA: oteller içerisinde yer alan profesyonel kişiler tarafından yönetilen merkezler bu gruba girer. 
5. SPA Hizmet Çeşitleri

• Afüzyon Duşu Masajı

Deniz suyunun ılık ve basınçlı şekilde yukardan fıskiye ile vücuda püskürtülmesi afüzyon duş masajıdır. Bu masaj yüzüstü uzanarak uygulanır. Bu su masajı kan dolaşımını uyarıp selülit tedavisi için yardımcı olur. Ilık tuzlu deniz suyu sayesinde ise zihinsel rahatlama sağlanır. El masajı öncesi vücudu hazırlarlar. 
Afüzyon duşu ücreti: SPA merkezlerinden masaj alındığında hazırlık için masaj öncesinde uygulanır. Tek başına bu hizmet alınmadığından ayrı bir ücreti yoktur.

• Buhar Banyosu (Fin Hamamı)

Buhar banyolarında ısı 45 derecedir. Yüksek nem içerir. 20 dakikadan fazla buhar banyosunda kalınmaması önerilir. Buhar banyosunda vücut toksinlerinden arınır, cilt gözenekleri açılır, solunum yollarında rahatlama sağlar ve kasları gevşetir. Alerji, sinüzit ve bronşitte tavsiye edilir. Buhar banyosuna girildiğinde 15 dakika içerisinde kalp atışı 150’ye kadar çıkar. Saunadan farklı olarak burada ter üzerinizde kurumaz ve dışarı atılır. 
Fin hamamı ücreti: SPA paketi alındığında ıslak alan kullanımı içerisine dahil edilir ve paket içeriğinde bulunur. Ayrı bir ücreti yoktur. 

• Hamam

Sıcak ve soğuk suyun birleştiği açık yıkanma alanına hamam denir. Hamam kültürü Antik Romalılardan günümüze kadar her bölgeye yayılmıştır. Hamamda erkekleri yıkayıp keseleyen erkeklere tellak, kadınları yıkayıp keseleyen kadınlara ise natır denir. Ortamın çok sıcak olmasından dolayı çok uzun süre içerde kalınmamalıdır. Bazı rahatsızlıkları olanlara hamam yasaktır. Isı ve kese sebebiyle normal banyodan daha çok kir atılır.

Hamam ücreti: SPA merkezlerinde ıslak alan kullanımına dahildir, ekstra ücreti yoktur. Sadece hamam tercih edenler SPA merkezleri yerine hamamlara gidebilirler. İstanbul’un ünlü tarihi hamamlarından birinin ücretleri şu şekildedir:
Hamam giriş ücreti: 150 – 200 TL
Hamam içerisinde alınan hizmet ücretleri ile birlikte fiyatlarda artış meydana gelebilir. 

• Sauna

Finlandiya’dan tüm dünyaya yayılan SPA’nın en bilinen hizmeti saunadır. Yüksek sıcaklık ve düşük nem vardır. Fin hamamından farklı olarak ter vücutta kurur. Kasların yumuşamasını, kan dolaşımını arttırmayı ve stres atılmasını sağlar. 15 dakikadan fazla kalınmamalıdır. Yüksek sıcaklık sebebiyle ilk kez girecek kişiler 5 dakikalık seanslarla girmelidir. Sauna sonrası genelde şok duşu yapılır. Uzun süre kalınırsa bayılma yaşanabilir. Kalp ve tansiyon hastaları için tehlikelidir. Alkollü saunaya girilmemelidir. Sauna odaları ahşap olması ve ortasında odun ateşiyle ısıtılan sobasıyla bilinir. Sobanın üstünde bulunan taşlara su dökülmesiyle buhar ortaya çıkar. 
Sauna ücreti: SPA merkezlerinde verilen hizmetin içinde yer alır. Sadece saunaya girmek isteyenler için:
Sauna ücreti: 50 – 300 TL

• Taş Masajı

SPA denince akla görsel olarak üst üste konmuş taşlar gelir. Isıtılmış volkanik taşlarla uygulanan masaj, taş masajıdır. Vücuttaki belirli noktalara bu taşlar konur ve dairesel hareketlerle taşlar ile bölgeye masaj uygulanır. Masaja yağlar da eşlik eder. Kasların yumuşaması, sırt ağrıları ve stres için çok etkilidir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırır, solunumu arttırır, dokulara esneklik kazandırır, negatif enerjiyi alır, toksinleri atar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. 
Taş masajı ücreti: 150 – 500 TL

• Talassoterapi

Yosun, deniz suyu ve çamurla uygulanan terapilere talassoterapi denir. Bu terapide vücudun gereksinimi olan mineral ve vitaminler doğal yollarla vücuda kazandırılır. Amacı gençleştirmedir. Birkaç seans yapılması önerilir. 
Talassoterapi seans ücreti: 250 – 500 TL

•Yosun Terapisi

Bu terapide denizden alınan yosunlar kullanılır. Amaç yosunda bulunan vitamin ve mineraller yardımıyla; vücuttaki toksinleri atmak, cildi tazelemek ve kan dolaşımını hızlandırmaktır. Selülit tedavisinde kullanılır. 
Yosun terapisi seans ücreti: 125 – 500 TL

• Peloid Terapi

Bilimin onayladığı çamur ile uygulanan cilt bakımına peloid terapi denir. Ülkemizde çeşitli bölgelerde çıkan çamurlarla çamur banyosu yapılması da bu terapi dahilindedir. Merkezlerde yapılan terapilerde kullanılan çamurlarda dikkat edilmesi gereken çamurların doğal olmasıdır. Uygulama istenilen bölgeye veya tüm vücuda çamur kaplanarak yapılır. Romatizmal hastalıklar ve tüm cilt sorunlarının tedavisinde etkilidir. 
Peloid terapi ücreti: 125 – 500 TL

• Ozon Terapisi

Anti aging ve detoks işlemlerinde en çok kullanılan ozon terapisidir. Kana oksijen verir. Cildin yenilenmesi ve açık yaraların hızlı iyileşmesinde etkilidir. Ayrıca kanser, astım ve diyabet gibi hastalıkların iyileştirilmesinde tedaviye eklenebilir. Enerjinin artmasını sağlar, stresi azaltır, cildi arındırır ve kilo verilmesine yardımcı olur. Haftada 2-3 seans yapılması önerilir. Her seans yaklaşık yarım saat sürer. SPA merkezleri genelde paket programla çalışırlar. 1 adet masaj ve ıslak alan kullanımı şeklinde paketler uygularlar. Paketler daha ekonomiktir.
Ozon terapisi ücreti: 125 – 500 TL

6. SPA paketi satın alırken içinde bulunan hizmetler
7. Merkezin özel veya otel içerisinde olması
8. Merkezin sunduğu hizmetlerde kullanılan ürünlerin verilmesi (havlu, terlik vs)

SPA Merkezi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Islak alanın ve masaj yapılan yerlerin hijyeni
• Masajların işinde uzman kişiler tarafından yapılması
• SPA merkezinden eve dönüşte yorulmayacak bir konumda merkez seçilmesi
• Sıcak alanlarda oluşabilecek rahatsızlıklara karşı SPA merkezinde acil sağlık personeli olması
• SPA merkezinde bulunan hizmetlerin, isteklerinizi karşılaması
• İlk kez gidenler için masaj tercih edilirken personelin doğru yönlendirecek yetkinlikte olması
• Merkezin çok kalabalık olmaması 
• Hizmet sonrası ücretin eksiksiz olarak ödenmesi
• Diğer kullanıcılara faydalı olmak adına objektif bir şekilde değerlendirme yapmak.

SPA merkezleri günün yorgunluğunu ve stresini atmak için en sık tercih edilen merkezlerdir. Masajın tıbbi bir ihtiyaç olduğunu bilen çoğu kişi genelde masaj hizmetini SPA merkezlerinden alarak diğer hizmetlerden de yararlanırlar. Günümüzde her ilçede bir merkez vardır ve otellerin SPA merkezleri halka açıktır. Verilen ücretin sağlık ve rahatlama açısından vücuda fazlasıyla geri döndüğü kanıksanamaz bir gerçektir. İhtiyacınız olan SPA hizmetini almak üzere ara.com.tr’de ilan açabilir, gelen binlerce teklif arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. 

Spa Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;