Promosyon Ürünler

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Reklam danışmanlığı, markalaşma yolunda ilerleyen firma, kurum ya da çeşitli kuruluşların varlığını tüm piyasaya duyurmasına yardımcı olan, hedef kitleye daha doğru ve daha hızlı şekilde hitap eden ve rekabet gücünü arttırmak için alınan bir hizmettir. Reklamcılık ve pazarlama alanında kendini geliştirmiş ve farkını ortaya koymuş reklam danışmanlığı, markanın pazardaki önemini oldukça arttırmaktadır. Markaya yol gösterirken, onlar için pek çok işi profesyonelce hallederek iş yükünü de azaltmaktadırlar. Detaylı bir pazar araştırması, potansiyel hedef kitle tespiti ve en etki bırakıcı tanıtımlar hakkında stratejiler geliştirerek yol göstermek, reklam danışmanlığının tercih edilme sebeplerinden bazılarıdır. Yaptıkları reklam kampanyalarıyla, sosyal medya üzerinden kitlelere hitap etme yöntemleriyle ve geliştirdikleri promosyon ürün taktikleriyle, markalaşmayı sağlarken bilinirliği arttırmaktadırlar. Uzman kişilerce verilen reklam danışmanlığı hizmeti, hizmeti alan firma ya da kurumun pazardaki rekabet üzerinde daha fazla söz sahibi olmasını sağlayacaktır.

Promosyon

Geliştirilmiş en etkili reklam danışmanlığı hizmeti ise promosyondur. Promosyon yani bilinen adıyla eşantiyon, bir kişinin markanın ya da kurumun kendi ismini tanıtmak ve ürünlerini pazarlayarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan önemli bir reklam aracıdır. Kişi ve firma isimlerinin ya da firma logolarının basılı olduğu basit materyaller hediye amaçlı dağıtılsa da, bu materyallerin dağıtılmasının en büyük sebebi tanıtım aracı olmalarıdır. Küçük ve maliyeti ucuz olmasına rağmen en etkili ve akılda kalıcı yöntemdir. Genellikle sürekli göz önünde bulunan ve günlük yaşantımızda farkında olarak ya da olmayarak sık sık kullandığımız ürünler tercih edilerek akılda kalıcılık sağlanmaya çalışılmaktadır. Promosyonlar sayesinde aynı firma ismi, gün içinde binlerce kişiye ulaşabilmektedir. İşinin ehli olmayan kişilerden alınan reklam ve promosyon hizmeti gereken etkiyi bırakamayacağı gibi, paranızın boşa gitmesine neden olacaktır. Beklenen kazancı sağlamayan ve müşteri trafiğini arttırmayan hizmetlerin, firmanıza hiçbir katkısı olmayacaktır. Bu nedenle promosyon hizmeti kadar, bu hizmeti alacağınız reklam danışmanı ve şirketi de oldukça önemlidir.

Promosyonun Kullanım Alanları

Promosyonun kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Günümüzde reklamcılık ve pazarlama, markalaşma için oldukça önemli olduğundan dolayı, promosyonların kullanım alanları gittikçe genişlemektedir.

 • Yeni kurulan firmaların isimlerini tanıtmak ve insanlarda göz aşinalığı oluşturmak adına isim ve bilgilerini kendi sektörlerine uygun malzemelere basılıp dağıtılmasında kullanılır.
 • Firmalar yeni bir ürün çıkardıklarında ya da önceden çıkardıkları bir ürünü yeniden gündeme getirmek istediklerinde, bu ürünü tanıtma amaçlı promosyon malzemeleri yaptırırlar.
 • Büyümeyi hedefleyen firmaların kendilerini tazelemek amacıyla yaptıkları en önemli yatırım promosyonlardır.
 • Kurumsal kimliklerinde değişikliğe giden, unvan ve logolarını tazeleyen firmalar yeni isim ya da logolarını akılda kalıcı hale getirmek amaçlı promosyonlardan faydalanırlar.
 • Firmalar, değişen bilgilerini müşterilerine, potansiyel müşterilerine ya da 3.şahıslara aktarmak amaçlı promosyonlara başvurulur.
 • Firmalar markalarını tanıtmak için organizasyonlarda, fuarlarda, bayi toplantılarında, yemeklerde ya da yılbaşı gibi özel gün ve etkinliklerde promosyon ürünleri dağıtır.
 • Firmalar kendi personellerine, ziyaretçilerine, öğrenci ve öğrencilerine hediye etmek amaçlı da promosyon ürünlerine başvurabilirler.

Promosyon Ürünler

Promosyon ürünleri seçilirken genellikle gündelik olmasına, kolay taşınabilmesine ve göz önünde bulunmasına dikkat edilmektedir. Bir isim ya da marka ne kadar çok görünürse, o kadar çok akılda kalıcı olacaktır. Günümüzde geri dönüşümü mümkün olan promosyon ürünleri de tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Promosyon ürünleri, çoğunlukla aşağıdaki materyaller kullanılarak yapılmaktadır.

 • Flash bellek, powerbank, saat, ajanda, defter ve not defterleri, sunum dosyaları ve evrak çantaları
 • Klasör, kurşun ve tükenmez kalemler, kupa, termos bardak, silgi, plaket, sticker, flama, dijital ürünler
 • Mausepad, kalemlik, t-shirt, şapka, boya, anahtarlık, bez çanta ve poşet, bloknot, takvim, bayrak
 • Promosyonun Faydaları Nelerdir?
 • Markanın, firmanın ya da kurum/kuruluşun sesi olur, pazardaki bilinirliğini arttırır.
 • Reklamın daha fazla kişiye ulaşıp daha fazla ilgi çekmesiyle müşteri trafiği artmış olur.
 • Müşterilerin promosyonu yapılan ürüne ya da markaya ilgisinin artmasından dolayı satış artar, kar elde edilir.
 • Promosyona başvuran firmanın pazar payı artar.
 • Müşterilere ve potansiyel müşterilere, yani doğru hedef kitleye ulaşmayı kolaylaştırır.
 • Piyasadaki kalıcılığı arttırarak firmanın varlığını sürdürmesine destek olur.
 • Hedef kitleye oldukça cüzi rakamlarla ve kolayca ulaşır.
 • Müşteri portföyüne göre hazırlanabilmesiyle çok çeşitli promosyon kampanyaları oluşturulabilir.
 • Promosyon kampanyaları basit gibi gözükse de, maksimum verimin alındığı reklamcılık yöntemlerinden biridir.
 • Göz önünde bulunduklarından ve akılda kalıcı olduklarından dolayı firmanın, müşterilerin her zaman ilk tercihi olmalarını sağlayacaktır.

Günümüzde markaların, firmaların, kişilerin, kurum ya da kuruluşların sesini kolayca duyurabilmesi reklam ve pazarlamayla gerçekleşmektedir. Doğru reklamcılık çalışmalarıyla yüksek kazançlar elde edilebilirken, yeterli kaliteye sahip olmayan reklamcılık hizmeti ise beklenen sonuçları vermeyecektir. En etkili reklamcılık yöntemlerinden biri olan promosyon, uzman kişiler tarafından destek alınarak yapıldığında geniş kitlelere ulaşmak için harika bir araç olacaktır. İyi bir promosyon çalışması, kazancınızı arttırmanıza yardımcı olurken, isminizi duyurarak yeni müşteriler kazanmanızı ve akılda kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Siz de markanız, firmanız ya da kendiniz için promosyon hizmeti almak amacıyla sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi seçerek size en uygun promosyon hizmetini alabilirsiniz.

Promosyon Ürünler Hizmeti Ortalama Ücretler

30₺ - 800₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

30₺ - 800₺ Ortalama Ücret
30₺ - 800₺ Ortalama Ücret
30₺ 800₺

Promosyon Ürünler Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;