Fizik Özel Ders

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Fizik Özel Ders Hizmet Verenler

ersin nas

ersin nas

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti Düzce / Cumayeri
Teklif İste Profil Görüntüle


Fizik Özel Ders Hizmeti

Sözel bölümde okuyan öğrencilerin yanında sayısal bölümde okuyan öğrencilerin de ismini duyunca geri adım attığı derstir fizik. Eğitim hayatı boyunca gerek lise gerek üniversite zamanında iz bırakan muhakkak bir fizik öğretmeni vardır. Çoğunlukla bu fizik öğretmenleri de fizik dersine bakış açımızı olumsuz yöne değiştiren ve dersten korkutan öğretmenler olmuştur. Tüm bunlara rağmen fizik neredeyse hayatımızın her alanında kullanılır ve ilgilendiğiniz bölüm ne olursa olsun fizik dersi ve konularını içinde hissetmeniz kaçınılmazdır. Fizik  dersi kapsamında oldukça şaşırtan konu ve kollar yer almaktadır. Fizik dersi öğrenim süresi boyunca uzay, toprak, elektronik, akustik, biyoloji, atom altı parçacıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Fizik konuları uçsuz bucaksız bir listeye sahiptir. Ve okuyup araştırdığınız bu bilgileri kendi hayatınızda kullanmak için bir bilim insanı olmanıza gerek yok. Örnek vermek gerekirse aktör ve müzisyenlerin akustik konusunda bilgiye ihtiyacı varken sporcuların kinetik konusunda bilgiye ihtiyaçları vardır. Çoğu insana fizik denilince aklına denklem gelse de fizik somut dünyanın yansımasıdır. Hiç denklem kullanmadan fizik öğrenmek mümkündür.  Fizik öğrenmek için fizik hocası gerekli mi veya fizik özel ders ile öğrenilmek zorunda mı? Hep birlikte konuya yakından bakalım.

Fizik Özel Dersi Almak İçin 5 Neden

Öğrencinin başarı elde etmesinde gün geçtikçe daha önemli derecede etkileyen şey özel derslerdir. İnsan potansiyelini üst düzeye taşıyabilmek adına ek desteğe ihtiyaç duyabilir ve böylece okul saatlerine ek olarak ekstra ders ihtiyacınızı güzelce karşılayan zamanı iyi değerlendiren özel ders hocaları aramaya başlarız. Eğer bir anne baba olarak hatta eğitim almak isteyen öğrenci olarak okumaktaysanız neden özel derse ihtiyaç duyduğunuzu 5 maddede açıkladık. 

1. Fizik Dersinde Başarınızı Arttırır

 Notlarımızı geliştirmek amacı ile özel ders almak isteriz. Öğrencilerin sıklıkla fizik gibi temel ve önemli derslerde zorlandığı görülmektedir. Konu bu olunca öğrencinin notlarının düşmeye başlaması ve belki yüksek notlar almak için yeterince bilginin eğitim kurumlarında verilmemesi velileri fizik hocası bulmaya yönlendiriyor. Öğrencinin bilgi durumu ne olursa olsun doğru bir fizik öğretmeni gerekli olan tüm ekipmanları sağlayabilir ve öğrenciye uygun şekilde fizik eğitimini doğru şartlarda verebilir. Özel ders fiyatlarının hocanın ders anlatış kalitesine göre değiştiği unutulmamalıdır. Çocuğunuzun potansiyelini ortaya çıkaracak olan dersin ve öğretmenin kalitesidir. 

2. Mentörlük Sağlar

Öğretmenlik hayatı daha uzun olanların mesleğe yeni girenlere kıyasla mesleği bırakmaya yatkın oldukları yapılan son araştırmalar sonucu gözlenmiştir. Yaşanan en sık sorunlardan olan sınıf boyutları eşitliği, öğrencilerin içinde bulundukları dikkat seviyeleri, bilmedikleri ortamlarda soru sorup sormama eğilimleri araştırmaları zorlaştırmıştır. Sınav kaygısıyla başa çıkabilmek için öğrenciler her daim hazırlıklı olmalıdır. Öğretmenlerin akıl verme özelliğini kullanacağı yerlerden biri de özel ders verme ortamlarıdır. Böylelikle öğrenciyle birebir ilgilenir ve sağlıklı bağlar oluştururlar. İşinde iyi öğretmenler gerçek sınav anında sakin olmaları için de katkı sağlamış olurlar. 

3. Güven Ortamını Artırır

Öğrenci ve velilere karşı güveni kazanmak ne kadar zorsa kaybetmek de bir o kadar kolaydır. 30-40 kişi gibi kalabalık sınıftaki utangaç öğrenciler öğrenimde genelde geride kalırlar. Bir öğrenciyi kazanmaya çalışırken bize bir öğrenci bile kaybettirebilecek bir durumdur. Öğrencide dikkat eksikliği, konsantrasyonda zayıflık gibi birçok olumsuzluğa yol açabilir. İyi bir fizik öğretmeni sadece ders vermekle kalmamalı öğrencinin zayıf yönlerini bilebilmek ve öğrenciyi tanıyabilmek için birebir ilgilenmelidir. Ancak ülkemizde öğretmenlere ayrılan ders süreleri göz önüne alındığında ve bu süre öğrenci sayılarıyla karşılaştırıldığında kayıp oluşmaması kaçınılmaz oluyor. Ancak özel ders hocaları fark oluşturur, öğrencilerini yakından tanıma fırsatı olur ve öğrencinin hedeflerine ulaşmasında yol gösterici, destekleyici olur. Öğrencinin kendi yeteneklerinin ve potansiyelinin farkına varmasında büyük rol oynar.

4. Organizasyonel Beceriler Kazandırır

Hayatımın merkezinde olan konulardan biri de zaman yönetimidir. Öğrenciler yaptığı çalışmaları düzenlemek ve onlara öncelik kazandırmak isterler fakat bu konuda yardımcı olacak hiçbir bilgi okullarda verilmez. Öğrencilerle birlikte çalışabilir gelişebilirler ki yönlendirmelerde daha güçlü daha güçlü bilgiler verebilsinler. Doğru öğretmen tarafından becerilerine hakim olan öğrenci çalışmama, anlayamama gibi mazeretlerde bulunamaz. Bu da durum tercih ve hareketlerinden yana sorumluluk kazanmalarını sağlar. Tüm bu beceriler kazanılırsa herkesin bireysel hayatı ve iş hayatında yarar görebileceği deneyimler olacaktır. Unutulmamalıdır ki ağaç yalken eğilir. 

5. Öğrenme Stilinize Uyum Sağlar

Her çocuğun öğrenme şekli farklıdır. Bunlar; işitsel, görsel veya ikisinin bir araya gelişi. Dilerseniz yüksek seste egzersiz yapın dilerseniz çalışmalarınızı not edin, özel bir öğretmen çocuğunuzun ihtiyacı olan gereksinimleri yerine getirmesinde ve kendi potansiyelini fark etmesinde yardımcı olacaktır. Bahsedilen durum zor zannedilen fizik özel dersi için de geçerlidir. 

Fizik Özel Dersi Kimden Alınmalıdır?

Uzmandan başkasının yapamayacağı konularda gerçekten uzman fizik öğretmeni tarafından eğitim almak oldukça önemlidir. Dersin ne kadar kaliteli olduğu fizik hocası ile doğrudan bağlantılıdır. Veliler çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri güvenilir hocayı bulmakta epey zorlanıyorlar. İnternet sitemizin hayatınıza sağladığı kolaylığını burada çok rahat hissedeceksiniz. En uygun fiyat seçenekleriyle doğru fizik öğretmenini bulmak için tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden talep oluşturmak ve konumunuzu belirtmek. Bizlere bildirdiğiniz bu bilgiler sayesinde çevrenizdeki tüm fizik öğretmenleri size hiçbir yorgunluk yaşatmadan size ulaşabilecek ve uygun fiyatlar ile ayağınıza kadar gelecek. 

Fizik Özel Ders Hizmeti Ortalama Ücretler

60₺ - 130₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ - 130₺ Ortalama Ücret
60₺ 130₺

Fizik Özel Ders Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;