Yazıcı & Fotokopi Makinesi Tamiri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Ofis yazıcısı ve fotokopi makinesi, işletmelerin günlük operasyonlar için güvendiği en karmaşık ve aynı zamanda en pratik ekipman parçalarından bir kaçıdır. El ilanları, faturalar, broşürler, eğitim materyalleri ve diğer önemli tescilli belgelerin tümü işlevsel, şirket içi bir yazıcıya veya fotokopi makinesine dayanır. Ortalama bir fotokopi makinesi günde yüzlerce sayfa üretir ve bu asla garipsenecek bir rakam değildir. Bu makineler üzerindeki  sabit, değişmeyen talep aşırı yüklenmeden dolayı uzun vadede arızalara sebep olabilir. Birçok işletme sahibi veya çalışanı, gizemli bir kağıt sıkışması veya baskı hatası ile karşı karşıya kalmanın dehşetini biliyor. Modern yazıcıların veya fotokopi makinelerinin çoğu, kağıt sıkışmasının nedenini gösteren ekran üzeri video eğitimi sunsa da, sıkışmanın meydana geldiği hala belli olmayabiliyor. Daha da kötüsü, yazıcının arızalanması başka bir hatadan kaynaklanıyor da olabilir. İlk birkaç girişim sonucunda çözülemeyen arızalar hemen yazıcı tamir servisi arayışına sebep olur. Özellikle cihazlarınız sürekli olarak arızalanıyor ise, profesyonel fotokopi makinesi tamiri veya yazıcı tamiri işlerini yapan kişi veya kurumları aramanın zamanı gelmiş olabilir. 

Yazıcı veya Fotokopi Tamircisi Ararken Nelere Dikkat edilir?

Ofisiniz için yeni bir ticari yazıcı kolayca binlerce liraya mal olabilir. Bilgiler genellikle dijital olarak aktarılmakta olup ve ekranlarda kolayca görüntülenmesine rağmen, birçok müşteri, iş ortağı, paydaş ve potansiyel müşteri hala fiziksel kopyalara daha çok güvenmektedir. Bu yüzden yüksek kaliteli bir yazıcı veya işlevsel bir fotokopi makinesi iş yerinizin en önemli yatırımlarından biri olabilir. Tabii ki bu yatırımlarınız için düzenli bir bakım ve onarım planınız yoksa, bu sermayeleriniz hızlı bir çözüm aracından ziyade daha fazla sorun haline gelebilir. Bunu göz önünde bulundurarak, güçlü bir yazıcı bakım ve onarım sağlayıcısı ile ortaklık kurmak şirketiniz için karlı bir adım olacaktır. Farklı kurumlar ve ekipler arasında seçim yapmak göz korkutucu olabilir, ancak sitemiz bu konuda size fazlaca yardımcı olacak platformu sağlama imkanı sunar. Yazıcı tamiri veya fotokopi makinesi tamiri için destek aradığınız da aşağıda belirtilen noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Hızlı Tepki Süresi

Napolyon olsa bu alt başlık altında konum, konum, konum derdi. Bu husus sadece emlak için değil, aynı zamanda doğru yazıcı tamir servisi seçmenin de ilk konusudur. İşletmenizden çok uzakta bulunan bir şirket seçerseniz, uzun bir bekleme ve daha uzun operasyon kesintileri ile uğraşmanız gerekebilir. Yalnızca ilk ziyaret sırasında duyarlı değil, aynı zamanda sorunun çözümüne de yanıt verebilen güvenilir bir yerel tedarikçi seçmeye odaklanmanızda fayda var. Kapsamalı parça envanterine ve mükemmel iletişim prosedürlerine sahip bir şirket size en iyi hizmeti verecektir.

Deneyim

Mürekkep püskürtmeli, lazer, LED, çok işlevli, Dot-Matrix … gibi benzersiz yeteneklere ve amaçlara sahip tonlarca yazıcı tasarımı, markası ve modeli vardır. Benzersiz yeteneklere sahip olmasının yanı sıra, yazıcıların benzersiz komplikasyonları ve tekrarlayan sorunları da vardır. Örneğin, nokta vuruşlu yazıcılar karbon kopyaları üretirken ve böylelikle mükemmel sonuçlar sağlarken, kağıt sıkışmalarına eğilimlidirler ve pimleri kolayca kırılarak fiziksel hasara ve arızalara yol açar. Profesyonel fotokopi onarım teknisyenleri, çeşitli yazıcı türlerinin, markalarının ve modellerinin giriş ve çıkışlarını bilir. Elindeki bu deneyim sayesinde sorunları daha hızlı ve daha uzun vadeli sonuçlarla teşhis edip onarabilirler.

Sürekli iyileştirme ve Bakım

Son olarak, iyi bir yazıcı onarım hizmetleri, yazıcı arızalarını daha gerçekleşmeden durdurmayı amaçlayacaktır. Düzenli bakım, baskı maliyetlerinizi düşürebilir, ekipmanınızın ömrünü uzatabilir ve üretkenliğinizi en üst düzeyde tutabilir. Yatırımlarınızı korumak, bir yazıcı tamir servisi hizmetinin önceliği olmalıdır. Baskı teknisyenleri, aylık bir hizmet sözleşmesi sunmanın ötesinde, personelinizi en iyi uygulamalar konusunda eğitmek için sürekli çaba gösterecektir. Personel ekipman parametreleri ve doğru kullanım konusunda eğitim almışsa birçok yazıcı komplikasyonundan kaçınılabilir.

Sık Karşılaşılan Yazıcı veya Fotokopi Makinesi Arızaları

Günlük çalışma rutini esnasında fotokopi makinesi veya yazıcının başına gittiğinizde yüz yüze kaldığınız birkaç yaygın arıza çeşidi ve bunların üstesinden gelebilmek için sizin için derlediğimiz birkaç tüyo:

Yazıcı sürekli sıkışma arızası vermesi: Kağıt besleme silindirlerini değiştirebilir, kağıt ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Kötü baskı kalitesi: Baskılar ve kopyalar soluk, bulanık veya açık görünüyor mu? Beyaz çizgiler veya başıboş izler görüyor musunuz? Sadece yeni bir kartuş veya durum ünitesine ihtiyacınız olabilir, ancak bu diğer dahili parçalarla ilgili bir sorun da olabilir.

Leke ve bulaşma: Lazer yazıcılarda kaynaştırıcı birim ekipmanın  gereğinden fazla ısınmasına yol açabilir bu da tonerin sayfaya yapışmasına neden olur. Kuru baskı almıyorsanız kaynaştırıcının onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.

Az mürekkep veya toner mesajı: Kartuş yakın zamanda değiştirilmiş olsa bile mürekkebi veya toneri değiştirmeniz gerektiğini bildiren bir hata mesajı alıyorsanız, sadece yazıcıyı ve bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatmanız gerekebilir. Ancak bir durum ünitesini değiştirmeniz ve daha fazla sorun gidermeniz gerekebilir. Not: Bu hata genellikle orijinal olmayan mürekkep veya toner kullanılırken ortaya çıkar, bu nedenle yalnızca kaliteli şeyleri kullanmanızda fayda var.

Çalışmayan Yazıcı ve Fotokopi Makinanızın Çözümü

Fotokopi makinesi veya yazıcınız düzgün bir şekilde tarama, kopyalama veya yazdırma işlemi yapmadığında, bir uzmanı aramanın zamanı gelmiş olabilir. Fotokopi makinesi tamiri veya yazıcı tamiri ile ilgilenen en yakın kurumları bulabilmek için evinizden veya iş yerinizden çıktıktan sonra kilometrelerce yürümeniz gerekebilir. Buna mecbur kalmamanız için sitemiz tüm seçenekleri ayağınıza getiriyor. Yapmanız gereken tek şey yazıcı tipinizi ve arıza çeşidinizi sitemizin talep formunda kısaca tanımlamak. Bu doğrultuda size hizmet verebilecek civardaki tüm yazıcı tamir servisi  ekiplerine sundukları fiyatlarla tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Yazıcı & Fotokopi Makinesi Tamiri Hizmeti Ortalama Ücretler

40₺ - 150₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

40₺ - 150₺ Ortalama Ücret
40₺ - 150₺ Ortalama Ücret
40₺ 150₺

Yazıcı & Fotokopi Makinesi Tamiri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;