Havalandırma Sistemleri

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Havalandırma Sistemi Kurulum Hizmeti

Havalandırma sistemi hanenizin içindeki havanın akıma girmesi ile sürekli değişmesine olanak sağlar. Bu işlem sırasında içerideki kötü ve kirli hava dışarı atılır. İçeri ise yeni ve taze bir hava girer. Bu sirkülasyon sayesinde içeride devamlı ister soğuk ister sıcak bir hava elde edebilirsiniz.

Binalarda yapılan havalandırmanın 3 ana başlığı bulunmaktadır. Bu üç başlığı sizler için alt tarafta belirttik;

  • Havalandırma Oranı: Dışarıdan içeriye alınan havanın miktarı ve kalitesini belirlemekte kullanılır. Hava kalitesi yaşam standardınızı olumlu yönde etkileyecektir.
  • Hava Akış Yönü: Kirli havanın temiz hava ile değiş sağlaması için gerekli hava kanalının yönü. Kirliden temiz havya geçiş yönüdür.
  • Hava Dağıtımı veya Hava Akış Modeli: Dışarıdan gelen havanın en iyi şekilde hane içerisinde dağıtımı ve akışı için kullanılan modeldir. Kirli hava ile temiz havanın akışını dengeler.

Bu üç madde dışında kullanılacak modelleme havalandırma sistemleri vardır. Bu sistemlerden bahsetmek gerekirse doğal havalandırma, mekanik havalandırma ve hibrit veya karma modlu havalandırma olarak sizler için alt başlıklarda açıklamasını sunduk;

Doğal havalandırma 

Binanın yapımından dizaynına kadar çok önemli olan Doğal havalandırma sistemleri için, binalarda hava delikleri boşlukları veya pencereleri açılır. Bu pencerelerden sızan temiz hava kanallar yardımıyla hanelerin içine kadar ulaşır. Rüzgarlı bölgelerde sık sık kullanılan bir yöntemdir.

Mekanik havalandırma 

Mekanik havalandırma uygulaması hanelerde kullanılırken fanlardan yardım alınır. Bu fanlar gerek pencerelerde, havalandırmalarda, duvarlarda veya havalandırma kanallarının sonunda yer alır. Bu fan sistemi içeride havayı aşağı iterek, kirli havanın oda içinde dönerek fan yardımıyla dışarı atılmasına olanak sağlar. Ağır ve karbondioksitli hava alttan üste yükseltilerek bu havalandırma sistemi kullanılır.

Hibrit veya karma modlu havalandırma 

Hibrit modlu havalandırma aslında karışık havalandırma olarak da isimlendirilebilir. Bu havalandırma sistemi mekanik ve doğal havalandırma sistemlerinden yararlanır. Bu sistemde doğal hava yollar öncelikli olarak kullanılır eğer ki eksik kaldığı düşünülürse mekanik havalandırma yöntemindeki fanlardan yardım alınarak hane içine havalandırma hizmeti sağlanır.

Kullanılması için dikkatli olunması gerekir, kirli hava ve temiz hava hane içinde dolmamalıdır. Basınç farklılıkları oluşturmamak için çatıya, yavana en yakın noktaya kurulumu gerçekleştirilir. Bu modlu sistemlerde bir uzman tarafından yardım alınması önerilir. Bu uzman kişi ve kurumlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Hanenize en uygun ve verimli hizmeti almak için bu kişilerle iletişim kurabilirsiniz.

İyi Bir Havalandırma Sistemine Sahip olmanın 5 Nedeni

İyi bir havalandırma sistemi almamız için birçok neden var. Hayat kalitemiz, hava kalitesi, verimlilik, nem oranı gibi birçok madde sayabiliriz. Biz sizler için uzman görüşlerinden yararlandığımız en önemli 5 maddeyi aşağıda derledik. Bu maddelere ulaşım sağlamak sitemiz üzerinden oldukça kolay ve basittir. Sizlerde havalandırma hizmeti almak istiyorsanız ve kafanızda soru işareti varsa eğer aşağıda yer alan 5 maddeye göz atmanızı öneririz.

1. Hava kalitesini sağlar

İklimlendirme sistemi olan yerlerde hava kalitesi çok fazladır. Hava kalitesinin fazla olması demek çalışma esnasında bulunduğunuz noktadaki çalışanların çok daha verimli çalışmasına olanak sağlar. Uzun çalışma koşulları olan sektörler de, ağır sanayi maddeleri ve kimyasalların bulunduğu noktalarda kesinlikle iyi bir havalandırma sistemi kurulmuş olmadır. Bu hava sistemleri sayesinde insan sağlığı, alerjenler ve mikropların oluşmasına bile engel olmaktadır.

Bu gibi ileriye dönük sağlık sorunları ve verimlilikten yana kafanızda soru işaretleri oluşmaması için bir uzman tarafından havalandırma hizmeti almalısınız.

2. Havanın düzenlenmesi ve verimin artırılması

Günümüzde büyük ve katlı binalar çok fazla kullanılmaktadır. Bu gibi binalarda doğal havalandırma sistemi genellikle yetersiz kalmaktadır. Bu yetersizliğin önüne geçmek için mekanik havalandırma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz ise hibrit dediğimiz karışım havalandırma hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Yüksek maliyetli bir sistem olsa bile ileriye dönük insan sağlığı ve verimlilik açısından yapılan yatırım kendi parasını rahat rahat çıkartacaktır.

3. Ortamdaki nem oranını azaltın

Havalandırma sistemlerinin arasında en önemlisi sağlık sorunlarının ortaya çıkmamasını amaçlamaktır. Fazla nemin olduğu ortamlarda küflenme, rutubet, eşyalarda bozulma, alerjik reaksiyonlar ve solunum zorlukları görünmektedir. Bu gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını istemiyorsanız eğer uzman kişiler tarafından havalandırma sistemi yardımı almalısınız.

4. Sıcaklıkları azaltmak/dengelemek

Sıcak alanlarda toplu olarak çalışmak bunaltıcı ve verimsiz olabilir. İnsanların toplu çalıştığı bir noktada temiz hava ihtiyacı çok yüksek olacaktır. Daha verimli ve insan sağlığı için önemli olan nem oranını dengede tutmak adına güzel bir havalandırma sistemi hanenize kurulması şart diyebiliriz.

5. Sağlık yararları

Havalandırması olmayan veya yetersiz olan noktalarda yapılan çalışma ortamlarında çalışan insanlarda sık sık baş ağrısı, gözlerde sulanma, nefes darlığı, alerjik reaksiyonlar ve öksürük gibi yan etkiler görülebilir. İnsan vücudu temiz havaya sık sık ihtiyaç duymaktadır. Bunun için bulunduğunuz nokta da bir havalandırma sistemi olması sizin ve markanızın yararınadır.

Havalandırma Sistemleri için Hizmetler Nerden Alınır, Nerde Bulunur!

Havalandırma sistemleri yapılacak yapının tipini, iç hacmini ve olası nem miktarı gibi birçok önemli husus vardır. Bu önemli noktaları karşılamak için kesinlikle bir uzman yardımı almalısınız. Sizlere sunulan hizmetleri uzmanlardan tarafından öğrenebilirsiniz. Hizmet standardınızı yüksek ve verimli tutmak için gerekli olan Havalandırma hizmetlerini sitemiz üzerinden kişi ve kurumlarla iletişim kurabilirsiniz.

En uygun ve hızlı bir erişim sağlamak için sitemiz üzerinden havalandırma ve iklimlendirme hizmeti veren marka ve kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Sizlere en iyi hizmeti vermek için sitemizi basit ve hızlı bir alt yapı sistemine bağladık. Birçok seçenekten sizlere en uygun olanı seçme imkanını sizlere sunuyoruz. Kaliteye en hızlı şekilde bizlerle ulaşabilirsiniz.


Havalandırma Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

699₺ - 1999₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

Ücret Rehberini Gör
699₺ - 1999₺ Ortalama Ücret
699₺ - 1999₺ Ortalama Ücret
699₺ 1999₺

Havalandırma Sistemleri Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;