Güneş Enerjisi Hizmeti Ortalama Ücretler

1200₺ - 6400₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

1200₺ - 6400₺ Ortalama Ücret
1200₺ - 6400₺ Ortalama Ücret
1200₺ 6400₺


Güneş Enerjisi Hizmeti Ücret Rehberi


Güneş Enerjisi Hizmetinde Maliyeti Belirleyen Unsurlar

Güneş enerjisi, binaya sıcak su ve elektrik sağlama üzere tercih edilen enerji türüdür. Güneş enerjisi ile uzun vadede büyük ölçüde kar elde edersiniz. Bina durumu ve isteklerinize bağlı olarak güneş enerjisi fiyatları 100 TL ila 1000 TL arasında değişiklik gösterir. Aşağıda maliyet üzerinde belirleyici unsurlar sıralanmıştır. 

Panel Sayısı 

Güneş enerjisi sağlamak üzere kaç adet panel yerleştirilmesi gerektiği önemli bir ölçüttür. Monte edilecek panellerin sayısı arttıkça toplam meblağ da gereken daha çok malzeme, iş gücü ve süre göz önünde bulundurularak artacaktır. Panel sayısı belirlenirken binanın büyüklüğü ve güneş enerjisinin kullanım amaçları kontrol edilir. 

Panel Tipi 

Güneş enerjisini yalnızca su ısıtma amacı ile kullanan müşteriler ile aynı zamanda elektrik sağlamak isteyenlerin kullandıkları paneller farklı tip ve özelliklerdelerdir. Kullanıcının amaç ve isteklerine bağlı olarak doğru panel tipi, hizmet sağlayıcısı tarafından belirlenir. Panelden elde edilmesi istenen verim, kullanım miktarı ve diğer unsurlar bildirildiği takdirde doğru panel tipi kolaylıkla seçilebilir. 

Panel Büyüklüğü

Kullanıcının ihtiyaçları ve güneş enerjisinden yararlanan bina büyüklüğüne bağlı olarak farklı boyutlarda paneller kullanılabilir. Panel büyüklüğü, hizmet sağlayıcısı tarafından güneş enerjisinin hangi amaçlar ile ne tip binalarda kullanılacağına bağlı olarak belirlenmektedir. Standart bir güneş enerjisi paneli 100 cm x 165 cm boyutlarındadır ve yaygın olarak 60 hücreye sahiptir. Ortalama olarak sağladığı güç ise 260 ila 275 W aralığındadır. 

Panel Marka ve Kalitesi

Güneş enerjisi paneli olarak tercih edilebilecek, farklı kalite düzeylerinde pek çok marka bulunur. Kullanıcı özel olarak belirli bir marka seçimi yapabilir. Aksi halde hizmet sağlayıcısı, tedarik ettiği markaya mensup güneş panellerini monte eder. Daha kaliteli ve alanında ünlü markalar için güneş enerjisi ücreti kaçınılmaz bir şekilde daha yüksektir. 

Bina Büyüklüğü

Bina büyüklüğü, güneş enerjisi panellerine ilişkin birçok ayrıntının belirlenmesini sağlar. Daha büyük ve ortak kullanımdaki binalar için daha büyük ve çok sayıda panel kullanımı gerekmektedir. Bunlara ek olarak güneş enerjisinin kullanım amaçları göz önünde bulundurulup bina büyüklüğüne göre solar paneli seçimi yapılmaktadır. Büyük binalar için daha büyük boyutlardaki paneller gerekir. Bu da toplam meblağın artmasına neden olur. 

Bina Yüksekliği

Paneller, güneşten maksimum verim alınmak üzere binanın çatısına yerleştirilir. Bina yüksekliği arttıkça panellerin taşınma işlemleri zorlaşır. Uzun binalarda, yüksekliğe bağlı olarak ekstra araç kullanımı gerekebilir. Bununla birlikte, aynı anda daha çok işçinin çalışması da bir diğer gerekliliktir. Yüksek binalara panellerin yerleştirilme sürecinin daha zor, vakit alan ve masraflı olması nedeni ile maliyette artış meydana gelebilir. 

Güneş Enerjisi Hizmet İşlemleri 

- Güneş enerjisi için panellerin yerleştirileceği binanın kontrolleri sağlanır. 
- Kullanıcının amaçlarına ve isteklerine bağlı olarak, bina büyüklüğü de dahil edilerek doğru panel tipi ve büyüklüğü belirlenir. 
- Kullanıcının uygun olduğu zaman aralığında solar paneller, monte edilmek üzere çalışmalar başlar. 
- Panellerin monte edilme süresi, panel sayısı, büyüklüğü ve bina yüksekliği ile binanın özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterse de ortalama olarak 1 ila 3 iş günü içerisinde tamamlanır. 
- Panellerin ardından gerekli düzenlemeler ile güneş enerjisinin aktif kullanımı sağlanır.


Güneş Enerjisi Hizmeti Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Güneş enerji hizmetini alacağınız yeri seçerken diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları dikkate almak, daha iyi bir hizmet almanız noktasında yardımcı olmaktadır. 
- Güneş enerjisini hangi amaçlar ile kullanacağınızı açık ve net bir şekilde hizmet sağlayıcınıza anlattığınızdan emin olun. 
- Hizmet öncesinde, ücretin tamamını sözleşme yapılmadığı takdirde ödemek risklidir. 


Güneş Enerjisi Hizmet Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Hizmet sonrası güneş enerjisinin olması gerektiği gibi işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek önemlidir. Herhangi bir sorunda kısa süre içerisinde geri dönüt vermek önemlidir. 
- Güneş enerjisine dair detayları öğrendikten sonra garanti belgelerini teslim aldığınızdan emin olun. 
- Güneş enerjisi hizmeti sonrası, aldığınız hizmetin kalitesi ve diğer unsurları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmak diğer kullanıcılar için faydalıdır. 

Güneş Enerjisi Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;