Broşür Katalog Tasarımı

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Broşür Katalog Tasarımı Hizmet Verenler

Emre Bahçivan

Emre Bahçivan

0 0 Yorum
0 Kişi Seçti İstanbul / Beşiktaş
Teklif İste Profil Görüntüle

Broşür ve Katalog Tasarımı Hizmeti

Broşür ve katalog tasarımı hizmetleri iş yerinizin, işletmenizin ve firmanızın yapmış olduğu faaliyetleri, ürettiğiniz ürünleri, yaptığınız işleri, hedeflerinizi ve politikalarınızı müşterilerinize anlatan iş yeri, işletme ve firmaya yönelik tasarımlardır.

Bir Katalog Tasarımından Beklenenler

Kataloglar firma, işletme veya iş yerinizin hizmetleri, ürünleri, kuralları ve hedefleri gibi belli başlı bilgileri içeren detaylı ve bilgilendirici anlatımın olduğu reklam ve tanıtma ürünüdür.

 • Katalog tasarımı işletme, iş yeri veya firmanızı temsil edecek bir pazarlama aracıdır. Bu sebeple firma veya işletmenizin vizyonunu, ürettiğiniz ürünleri, marka değerinizi ve hedeflerinizi en iyi şekilde anlatmak ve temsil etmektedir. Tüm bunları anlatırken yerinde yüksek kaliteli görsellerden yararlanmayı, okuyucu sıkmayacak bir tasarım sunmayı ve yanlış olmayan ayrıntılı bilgiler bulundurmalıdır.

 • Katalogun etkili olabilmesi için içerisinde yüksek kaliteli insanı meraklandıran görsellerin bulunması, okuyucu sıkmayacak konuya uygun etkili bir tasarımın sunulması, verilen bilgilerin ilginç olması ve kurumun niteliklerini yansıtması, uyumlu renklerin yakalanması gibi özellikleri içermelidir.

 • İstediğiniz şekilde hazırlanan hazırlanan katalog tasarımı sizin işletmenizin reklamını yapacak bir bilgilendirme kitapçığıdır. Bu yüzden katalog içindeki bilgilerin gerçek bilgiler olması gerekmektedir.

 • Katalog firma ve işletmenizin kurumsal tanımına uygun olarak tasarlanmalı ve buna göre bilgiler içermelidir.

Katalog Tasarımı Aşamaları

İşletmeniz veya firmanız için hazırlanan katalog tasarımlarının daha iyi fikir sahibi olmak için aşamalarını bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu aşamalardaki detaylı öğrenerek tam da istediğiniz gibi bir katalog hazırlatabilirsiniz.

 1. İlk olarak bir katalog tasarımı içerisinde ne bulunacağına dair bilgiler sizden öğrenilir. Bu bilgiler, işletmeniz hakkında genel bilgi, değerler, amaçlar, ne yaptığınız veya ne ürettiğiniz, stratejileriniz, tarihçenizdir. Bunun yanında tasarım için planlarınız varsa, şöyle olursa daha iyi olur gibi istekleriniz olursa bunlar dinlenir ve sonraki aşamalarda uygulanır. Bu bilgiler başlangıç için oldukça önemlidir.

 2. Profesyonel bir katalog tasarımında olduğu gibi ürünleriniz, hizmetleriniz, işletmenizin iç ve dış görünümü hakkında görseller ve bunların yanında okuyucuyu sıkmayacak metinler hazırlanır.

 3. Katalog tasarımı için görsellerin reklam için çok önemi vardır. İşletmeniz ve firmanız için yüksek kaliteli fotoğrafların uygun açılardan çekilmesi gerekir. Bu fotoğrafların görünebilir olması ve anlatmak istediği şey oldukça önemlidir. Elinizde iyi çekilmiş hazır resimler varsa veya istediğiniz bir fotoğrafın ille de konulmasını istiyorsanız bu aşamada bunlar konur.

 4. Bu aşamada kataloğunuza logo konur. Logonun vektörel formda olması çok önemlidir. Aksi taktirde logonuz kalitesiz çıkar ve ister istemez işletmenizi olumsuz etkiler. Vektörel logo bulunmadığı durumlarda vektörel logonun hazırlanması bu aşamada gerçekleşir.

 5. Katalog hazırlanırken tasarım olarak size danışılmaktadır. Katalogtaki konsept katalog tasarım örnekleri olarak kapak ve iç sayfalar halinde size sunulur. Böylelikle katalog çıkartılmadan önce kataloğunuzun nasıl görüneceği hakkında bilgi sahibi olursunuz. Onayladığınız taktirde katalog son haline getirilene kadar mevcut tasarımda kalır. Onaylamazsanız siz beğenene kadar yeni bir tasarım örneği ortaya atılır.

 6. Katalog tasarımında neyin nerede nasıl olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Katalog sizin işletmenizi, fabrikanızı tanıtacağı için neyin nerede nasıl olması gerektiğine karar verebilme imkanınız vardır. Görselleri seçebilir, metinleri düzenleyebilir, tasarımı değiştirebilir, kısacası neyin ne olacağına siz karar verebilirsiniz.

 7. En sonuncu aşama kağıt seçimi ve baskı işlemi olmaktadır. Farklı bütçelere göre farklı kalitede kağıt ve baskı işlemi mevcuttur. Bütçenize göre bunlardan birisini seçebilirsiniz.

Katalog Tasarımı Fiyatları

Katalog tasarımında fiyatı belirleyen birçok etken mevcuttur. Bunlar başlıca kataloğun ebatları, içindekiler ve özel olarak eklenmesini istediğiniz içeriklerdir. Bunun dışında matbaa ve baskı maliyeti olarak baskı rengi, kâğıt kalitesi, boyut, sayfa sayısı, kabartmalar gibi etkenler de katalog fiyatını etkilemektedir.


Bir Broşür Tasarımından Beklenenler

Broşür işletmenizin veya şirketinizin temsili için basılmış ürünler ve hizmetler gibi genel bilgiler barındıran basılı bir materyaldir.

 • Broşür tasarımı başta bir amaç belirleyerek basılmalıdır. Özellikle broşürün içeriğine ve görsel olarak etkileyiciliğine çok dikkat edilmeli, tasarımda hangi hedeflere ulaşması gerektiği belirlenmelidir.

 • Broşür tasarımı için söz konusu en önemli unsur okuyucularının dikkatini çekmesidir.

 • Broşür tasarımı akılda kalmalıdır. Bunun için de kolay kolay unutulmayacak şekilde hazırlanmalı, dikkat çekici resimler paylaşılmalıdır.

 • Broşür tasarımı her anlamda kaliteli olmalıdır. Broşürün kaliteli olması yapılan reklamı olumlu yönde etkilemektedir. Kağıt seçimi, kullanılan resimler ve metinler broşürün kalitesi açısından çok önemlidir.

Broşür Tasarımı Aşamaları

İşletmeniz veya firmanız için hazırlanan broşür tasarımı sürecini beş aşamada özetleyebilir:

 1. İşletmeniz veya firmanız için hazırlanan broşür tasarımı sürecini beş aşamada özetleyebilir:

 2. Broşürdeki yazılar neleri içermelidir, hangi bilgiler olmalıdır gibi konular cevaplanır. Bu aşamada tasarımcılar sizden bu bilgileri alır.

 3. Broşür tasarımı görsel anlamda mükemmel olmalıdır. Koyulan görsellerin yüksek kalitede uygun açılardan çekilmiş ve görünür olması çok önemlidir. Sizde olan veya koyulmasını istediğiniz resimleri koyabilir ya da onayınız dahilinde internetten resimler eklenebilir.

 4. Broşür tasarımı içerisinde ebat sayısını ve konseptini belirleyebilirsiniz. Bu aşamada sizin isteğinize göre ebatlar ve konsept belirlenir.

 5. Broşürü hazırlayan ekip sizden aldığı bilgiler doğrultusunda broşürün son halini sizin değerlendirmeniz için size gönderir. İstekleriniz varsa onlar tamamlanır ve broşür hazır hale getirilir.

Broşürüm amacına ulaşması ve güzel görünmesi için bu sıralamanın takip edilmesi gerekmektedir.

Yaratıcı, Kusursuz ve Başarılı Tasarımlar

Günümüzde hızla ilerleyen teknolojide müşterileriniz için tanıtım ve pazarlama taktiklerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Broşür tasarımı ve birbirinden farklı katalog tasarımı örnek ürünleri ile özgün tasarımlarınızla müşterilerinizi arttırabilir ve onları işletmeniz hakkında bilgi sahibi yapabilirsiniz. Siz de işletmeniz veya şirketinizin bu gibi imkanlardan ve hizmetlerden yararlanmasını istiyorsanız sitemizde bir ilan açarak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Unutmayın, size broşür ve katalog tasarımı hizmetini sağlayacak en uygun yerdesiniz.

Broşür Katalog Tasarımı Hizmeti Ortalama Ücretler

80₺ - 600₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

80₺ - 600₺ Ortalama Ücret
80₺ - 600₺ Ortalama Ücret
80₺ 600₺

Broşür Katalog Tasarımı Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;