Modifiye

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!

Günümüzde hemen herkes tarafından kullanılan arabaların bizlere sağladığı ile hızlı ve güvenli seyahat gibi önemli birçok etki sıralamak mümkündür. Hayatımıza doğrudan etkili bu araçların bize sağladığı kolaylıklar onları bu denli yoğun bir kullanıma getirmesi neticesinde artık yaşamımızın bir parçası durumundadır. Hayatımızdaki bu durumu ile arabaları artık insanlar için yalnızca basit birer makine olarak düşünmek mümkün değil. Sosyal yaşam içerisinde arabalar artık modern toplumun bireyleri için kendilerinden ayrılamaz bir parça haline gelmektedir. Kişiliğimizi yansıtan ve bizlerin özgün bir parçası olan bu arabaları en güzel hale dönüştürmek ve kendimizi tam olarak rahat hissedebilecek bir hale getirebilmek için kullandığımız tüm yöntem ve işlemlerin genel adına modifiye denilmektedir.

Modifiye Kavramının Hayatımızdaki Yeri 

Tanım olarak İngilizce kökenli bir kelime olan “modified” kelimesinden türetilerek dilimize de buradan geçmiştir. Sözlük anlamı değiştirmek-düzenlemek olan bu sözcük, özellikle son yıllarda neredeyse dünyanın her yerinde büyük popülerlik kazanan araba modifiye konusunun yaygınlaşmasın etkisiyle çoğu zaman yalnızca bu anlamda kullanılmaya başlamıştır. Teknolojik ve kültürel değişimlerin etkisiyle değişim gösteren bu kavramın yaygınlaşan anlamının temeline baktığımızda aslında çok daha geniş bir alanı ifade etmek için kullanıldığını görebiliriz. 

Modifiye hayatımızın her alanında karşılaşılan tüm nesneler için olabilir. Bu bakımdan bir örnek verecek olursak şöyle diyebiliriz: örneğin bir vazo düşünelim. Bu vazoya konulan çiçekler bununla birlikte vazonun boyanması ya da vazonun konulduğu yer dahi bir modifiyenin sonucu olmaktadır. Güncel hayattan başka bir örnek verecek olursak televizyonların üstlerine asılan dantel örgülerin bile aslında bir tür modifiye işlemi olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü o nesneyi bulunduğu sadelikten çıkararak o kişi için aslında daha güzel bir şekle ve kalıba koymaktır. Buradan hareketle araba modifiye ve araç içi modifiye alanlarının ilerleyen popülerliğini ve işlevselliğini görebiliriz.

Sonsuz Seçenekte Oto Modifiye Tasarımları

Oto modifiye uygulamalarının normal hayatta bahsettiğimiz diğer alanların çok üstünde olduğu aşikârdır. Çünkü bu konuda görülen pratik işlev ve özgün değişim, araçların bir ihtiyaçtan çıkmasına ve araba ile bütünleşmiş oto modifiye uygulamalarına dönüşmesini sağlamıştır. Araba modifiye ile birlikte artık bir lüks haline gelmiş farklı bir yaşam tarzı durumunda ciddi değişimler kendini göstermiştir. Modifiye bir yaşam tarzı olarak görülmektedir. Başlangıçta birbirlerine benzer yönleri olmasına rağmen tasarımlarının özgün ayrıntıları ile farklılık gösteren arabalar ortaya çıkmaktadır. Buradan hareketle yarattığı öznelliği de ön plana çıkmaktadır. 


Kişiliğinizi Yansıtan Modifiye Araçlar

Sosyal yaşamımız içerisinde sahip olabileceğimiz belki de en öznel ve özgün durumlarından birisi olan araç modifiye etkili bir şekilde insanların kendi tarzlarını yansıtır olmaktadırlar. Bu bakımdan modifiyenin yapılması insanların kendini ifade ediş şekillerine de bir alternatif ve ayrı bir alandır. Kişinin kendini ifade edebilmesi için illaki bunu söz yolu ile yapmasına gerek yoktur. Söz konusu bireyin arabasına bakıldığı zaman, Bireyin arabası ile karakteri uyuştuğunun en büyük göstergesi bu kişinin kendi zevkini yansıtan modifiyeli bir arabadır. Aslında bir bakıma bir insanı anlamak için arabasına nasıl bir modifiye yaptığını gözlemlememiz de yeterlidir 

Araç İçi Modifiye Konfor Sağlar

Modifiye arabaların yalnızca dışına yapılmamaktadır. Araç içi modifiye mevcuttur. Örneğin arabanın jantlarının değişmesi, kaplama yapılması ya da camlarına film çekilmesi dış uygulamaya örneklerdir. Aynı zamanda yapılacak diğer değişimlerden bazıları; 

• direksiyonun lastiğinin değişmesi ya da 
• direksiyonun direkt olarak değişmesi, 
• arabanın içinde ki koltuk kılıflarının değişmesi,
• arabanın vites kolunun 
• vites başının değişmesi, 
• arabanın paspaslarının
• ön konsolun değişimi 
de araç içi modifiyeye örnektir. Peki, arabalarda modifiye yalnızca bunlardan mı ibarettir? Elbette ki bunun cevabı hayır olmaktadır. 

Güçlü Araç Modifiye Seçenekleri

Arabada en önemli modifiye alanlarından biriside motor içi modifiyedir. Bu tür arabanın hızını yani beygirini bununla birlikte gücünü yani torkunu da önemli ölçüde artırmakta olan modifiyeler olabilmektedir. Motor içi modifiye arabanın genel anlamda performansını etkilemektedir. Bu performans ister tork olsun ister beygir olsun etkilemektedir. Beygir modifiyesinin kullanım yerlerine örnek verecek olursak şöyle diyebiliriz; örneğin drag yarışlarında araç kullanımında araçlar bu yarış stilinde en hızlı kalkan ve en çabuk hız alan arabayı seçmeye çalışmaktadır. Dolayısıyla bu yarışta kazanan araba motor içi modifiye konusunda arabanın beygir konusunda modifiyesini kaliteli ve sağlam yapması gerekmektedir ki yarışı diğerlerinden önce bitirmesi için gerekli olan modifiye türü bundan ibarettir. Arabanın modifiyesi için bir örnek verecek olursam şunu örnek verebiliriz; örneğin çok dik bir yokuşu çıkan bir araba düşünelim beygir modifiyesi çok güçlü olan ancak tork modifiyesi güçsüz olan bir araba dik bir yokuş çıkarken zorlanacak ve patinaja binecektir. Ancak tork modifiyesi güçlü olan araba asla patinaja -yani arabanının lastiklerinin aynı yerde dönmesine- binmemektedir. Tork modifiyesi güçlü olan araba yokuşları gayet rahat ve iyi çıkmaktadır. Nitekim dağ arabaları diye tabir ettiğimiz araba türünün torku daha güçlüdür. Çünkü dağ gibi engebeli ve yokuşlu yer ve alanlara çıkmak için tasarlanmış bir araba türüdür.

Modifiyeli Araçlara Sahip Olma Kolaylığı

Modifiye bu bakımda arabanızı fabrikanın size sunduğu şekille değil sizin arabayı nasıl görmek istediğiniz ile ilgili bir kavramdır. Siz ne kadar sıradan bir araba satın alsanıza arabanızı istediğiniz gibi modifiye edebilir. İstediğiniz gibi tasarlayabilir ya da değiştirebilirsiniz. Buradan hareketle, rahat yokuş çıkan bir araba istiyorsanız motor içi modifiye yaparak çabuk hızlanan bir araba istiyorsanız beygir modifiyesi yaparak dış görünüş ile ilgileniyorsanız kaplama gibi modifiyeler yaparak istediğiniz modelde bir modifiyeli araba yaratabilirsiniz. Tüm bu araç modifiye hizmeti almak artık çok daha kolay, sitemizde iş ilanı oluşturarak binlerce uzman arasında aradığınız kişiler size en uygun teklifi verir ve hizmetinizi kolayca alabilirsiniz


Modifiye Hizmeti Ortalama Ücretler

99₺ - 25000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

99₺ - 25000₺ Ortalama Ücret
99₺ - 25000₺ Ortalama Ücret
99₺ 25000₺

Modifiye Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;