Dolap Yapımı Hizmeti Ortalama Ücretler

500₺ - 4000₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

500₺ - 4000₺ Ortalama Ücret
500₺ - 4000₺ Ortalama Ücret
500₺ 4000₺

Dolap Yapımı Ücret Rehberi

Evin her bölümünde kullanılabilen dolapların yapım maliyeti birçok faktöre göre değişmektedir. 100 TL ila 10.000 TL arasında son derece geniş bir aralığa sahip fiyatların nedeni, dolap çeşitliliğinin çok olmasıdır. Dolap yapımı maliyeti aşağıdaki unsurlara göre belirlenmektedir. 

1. Dolabın Büyüklüğü

Dolabın boyutları, toplam meblağı belirleyen en önemli faktörler arasında yer alır. Duvarda boydan boya duvarlar olabileceği gibi daha küçük dolaplar da bulunmaktadır. Büyüklük arttıkça kullanılan malzeme sayısı, gereken iş gücü ve harcanan zaman da artacağından kaçınılmaz bir şekilde fiyat da artmaktadır. 

2. Dolabın Ham maddesi

Dolabın hangi ham maddeden yapıldığı büyük ölçüde ücrette farklılık yaratır. Ceviz ağacından yapılan bir dolap ile meşe ağacından yapılan dolabın maliyeti arasında fark bulunur. 

3. Dolabın Modeli

Dolabın modeli, kapak & bölme sayısı ve tasarımlar ile ilgilidir. Kapağın ne şekilde açılacağı (sürme, çekme vs. ), dolabın şeklinin ne olacağı, cam ya da ayna yerleştirilecekse büyüklükleri ve diğer isteklere göre dolap modeli değişebilir. 

4. Kulp ve Ayaklıklar

Dolap için seçilen kulp ve ayaklıklar, dolap yapımı ücreti üzerinde etkilidir. Seçtiğiniz kulpun özellikleri, şekli ve ayaklıklara göre maliyet değişir. 

5. Dolap Setleri

Yatak odaları ya da mutfak için tüm ihtiyaçları karşılayan dolap setleri, tekli dolap alımına göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle dolap setleri yaptırmak, daha karlıdır. 

6. Dolap Detayları

Dolaplarda olması istenen oymalar, işlemeler ve diğer detayların artması, maliyetin de artmasına neden olur. Daha kompleks dolaplar için yüksek meblağlarda fiyat istenir. 

7. Hizmet Teslim Süresi

Dolapların bir an önce teslim edilmesi gerekiyorsa, ustanın yoğun tempoda ve daha çok işçi ile çalışması gerekebilir. Bu da maliyetin artmasına neden olur. 

8. Binanın Konumu

Dolaplar için ölçü alımı, taşınması ve yerleştirilmesi şehir dışına uzak binalar için ekstra yol masrafını da gerektirebilir. 

9. Ustanın Tecrübesi 

Ustanın sahip olduğu tecrübe, hizmet kalitesini yükseltir ve daha yüksek fiyat talep edilmesine neden olur. 

Dolap Türleri 

- Yatak odası dolapları: Çift ya da tek kişilik olarak satın alınabilen dolaplar, gardırop, komodin ve şifonyer parçalarından oluşur. Fiyatlar 100 TL ile 1000 TL aralığında değişir.

- Mutfak dolapları: Genellikle mutfağın büyük bir bölümünü kaplayan bu dolaplar, daha yüksek dolap yapımı ücreti gerektirir. Fiyatlar 100 TL ile 1000 TL arasındadır.

- Salon dolapları: Salon içerisinde kullanılan eşyaların muhafazası için farklı boyutlarda yaptırılır. Fiyatlar 100 TL ila 1000 TL aralığında değişir.

- Banyo dolapları: Banyoda kullanılan havlu, peçete ve diğer eşyalar için kullanılır. Fiyatlar 100 TL ila 1000 TL aralığındadır.

- Diğer: Amaca göre istenen boy ve şekillerde yapılan dolapların maliyeti içeriğe göre değişir. 

Dolap Yapımı Hizmeti Almadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

- Hizmet verecek yeri seçerken diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları dikkate almak, iyi bir hizmet almanıza yardımcı olur. 

- Ustanın daha önceki referans ve işlerini incelemek, alacağınız hizmet ile ilgili ön bilgi sahibi olmanızı sağlar. 

- Dolaplarda istediğiniz özellikleri, renk ve modeli açık ve net bir şekilde anlatın. Gerektiği takdirde ustadan yapım aşamasında bilgilendirme talep edin. 

- Hizmet ile ilgili sözleşme yapılmadığı takdirde ücreti, dolapları teslim almadan ödemeyin.

Dolap Yapımı Hizmet Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler 

- Dolaplar monte edilmeden önce kontrol etmek önemlidir. 

- Herhangi bir sorun ya da hata fark ettiğiniz takdirde ustalara, ücreti vermeden önce bildirmek faydalıdır.

- Hizmet sonrası için garanti veren ustaları seçmek uzun vadede yararlıdır.

- Hedeflediğiniz hizmeti aldıktan sonra ödemeyi, eksiksiz olarak gerçekleştirin. 

- Hizmetin kalitesi, ustanın sizin ile kurduğu iletişim ve tamamlanma süresine göre yorum yapmak sizden sonra hizmet alacak kullanıcılar için faydalıdır. 

Dolap Yapımı Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;