Ahşap Kapı

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

Hizmet Talebi Oluştur

Kategoriler içerisinden istediğin hizmeti seç, talep formunu doldur ve yayınla.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Sana Özel Teklifler

İşini yapabilecek birçok güvenilir uzmandan ihtiyacına özel fiyat teklifi al.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

İstediğin Teklifi Seç

Gerçek müşteri yorumlarını inceleyerek, en uygun teklifi seç. İşini kolayca hallet!


Ahşap Kapı Yapım, Montaj ve Tamir Hizmeti

Ahşap kapı, insanların inşa etmiş olduğu tüm yapılarda temel olarak giriş ve çıkış görevini gören farklı  kalitelerdeki ağaç ürünleridir. Ahşap kapı modelleri hem geleneksel yolla hem de makine yardımı ile yapılan modelleri kapsamaktadır. İşçiliğine, kullanılan ağaca ve yapım metodlarına göre uzun veya kısa ömürlüdür. Teknolojinin hayatımıza getirdiği çabukluklar sebebiyle ahşap kapı tasarımcılığı makineler tarafından yapılsa da el işçiliği bu süreçte halen mevcuttur.

Neden Ahşap Kapı Tercih Edilmelidir?

Ahşap kapılar diğer materyallerden yapılan kapılara göre ucuz olmasından ve estetik olarak oldukça güzel olup farklı seçeneklere sahip olmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu nedenle evlerimizde ve diğer birçok mekanlarda ahşap kapı modelleri ile karşılaşırız. Estetik anlamda birçok farklı hazza hitap eden ahşap kapı modelleri bir usta eli değdiğinde adeta bir sanat eserine dönüşürler.

Ahşap kapı görsel olarak hoş olmasının yanında tamamen doğada bulunan malzemelerden yapılıyor olması ile de insanlar tarafından tercih edilmektedir. Ahşap kapının doğada bulunan malzemelerden yapılması aynı zamanda insanlar için sağlıklı olduğu anlamına gelmektedir. Diğer malzemeler ile karışlaştırıldığında ucuz olması, üretiminde zorluk çekilmemesi ve sağlıklı olması ile ahşap kapı tercih edilmektedir. Üstelik estetik hazza değer verenlerin evlerinde özel ağaçlardan yapılmış işlemeli ahşap kapıların olması da ahşaptan yapılmış kapıların tercih edilmesinin bir diğer sebebidir.

Ceviz ve meşe gibi çeşitli ağaçların rengini, kokusunu ve görünümünü yansıtan ahşap kapılar, tüm dünyada barındığımız evlerimizde, iş yerlerinde, işletmelerde ve insan yapımı olan diğer tüm binalarda bir numaralı kapı çeşidi olarak görülür. Ahşap kapıda kimyasal malzemenin çok az olması ve doğal malzemeden üretilmiş olması başlıca tercih sebebidir.


Ahşap Kapı Türleri

Ahşap kapı modelleri, iki temel modelden oluşmaktadır. Bunlar: doğal masif ahşap kapılar ve Amerikan kapılardır. Doğal masif kapılar, yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok az kimyasal maddenin kullanıldığı ucuz ve sağlıklı yaygın kapı modelleridir. Ucuz, sağlıklı ve yapımının kolay olması günlük hayatımızda yaygın olarak kullanılmasının ana sebeplerindendir. Bir diğer kapı modeli olan ve panel kapılar olarak da bilinen kapı modelleri Amerikan kapılarıdır. Amerikan kapılar içerisinde dolgu maddeleri bulundurmaktadır. Bu sebeple yaygın olan ahşap kapı modellerine göre daha fazla kimyasal madde içermektedir. Amerikan kapılarının tercih edilmesinin sebebi maliyetinin az olmasıdır. Buna rağmen panel kapılar olarak da adlandırılan bu kapılar tek bir tipte değildir ve müşterinin talebi doğrultusunda camlı veya camsız üretilebilmektedir. İşte, ayrıntılı olarak kapı tipleri:

1. Amerikan Panel Kapılar: İsminden de anlaşıldığı üzere Amerika’da yaygın olan bu kapılar Türkiye’de pres kapılardan sonra kullanılmaya başlanmıştır. Amerikan panel kapılar ahşap kapı çerçevesinin iki tarafına da doğal ahşap görünümlü doğal olmayan panellerin takılmasıyla oluşmaktadır. Bu doğal olmayan paneller MDF olarak bilinen lifli levhadan yapılmaktadır. Panel çeşitleri üretiminde müşteriler tarafından belirlenir. Çeşit olarak oldukça farklı tiplerde olmasına rağmen seri üretimde kişiye özel olarak üretilmezler. Amerikan panel kapılarının genel özellikleri: 

  • Düşük fiyat,

  • Neme ve rutubete karşı dayanıklı,

  • Çürüme yapmaması,

  • Ergonomik olması.

2. Ahşap Sürgülü Kapı: Teknoloji insanların eskiden beri ürettikleri ürünleri yeni işlevler katarak var olanı daha iyi hale getirir. Teknolojinin etki ettiği ürünlerden biri olan ahşap kapılar değişime uğrayarak birtakım farklı özellikler kazanmıştır. Ahşap sürgülü kapı modelleri de alan kullanımını azaltması ve pratik olması sebebiyle karşımıza çıkan bir model olmaktadır. Ahşap sürgülü kapı sayesinde evleriniz ve iş yerleriniz daha güzel görünebilir, daha fazla kullanılabilir alan yaratılabilir ve daha zarif gözükebilir. Ahşap sürgülü kapıların banyo, teras, ofis, işletme, ortak tuvaletler, ev gibi birçok kullanım alanı vardır. Ahşap sürgülü kapı çalışma mekanizması olarak üstünde ve altında kapının ileri geri gitmesini sağlayan bir ray bulunmaktadır. Bu ray sisteminde kapının eski çeşitlerde olan ileriye veya geriye hareket etmesinin aksine sağa veya sola açılıp kapanmasını sağlar. Bu da alandan tasarruf edebileceğiniz anlamına gelmektedir. Bunun yanında ahşap sürgülü kapılar oldukça zarif görünebilmektedir.

Ahşap Kapı Fiyatları

İlerleyen teknoloji sayesinde ahşap kapı üretimi atolyelerdeki ustaların ellerinden makinelerin imalatına geçiş yapmıştır. Bu nedenle ahşap kapılar hem daha hızlı üretilmeye başlanmış hem de maliyeti azalmıştır. Fakat hâlâ ustaların ellerinden çıkma, özel müşteriler için tasarlanmış yanmaz, ses yalıtımlı kapılar da mevcuttur. Nihayetinde hem makinelerin hızlıca ürettiği standart ahşap kapıların varlığı hem de özel olarak tasarlanan, işlemeli, değerli materyallerden üretilmiş ahşap kapıların olması sebebiyle fiyatlar değişkendir. Bu değişkenlik sizin ihtiyaçlarına parallelik göstermektedir. Bu ihtiyaçlara örnek verecek olursak:

Ahşap kapınıza talep ettiğiniz hizmet
Ahşap kapı adedi
Ahşap kapının nitelikleri
Ahşap kapının yapılacağı ağaç
Ahşap kapının nereye yaptırılacağı
Ahşap kapının ölçüsü

Ahşap Kapı Hizmetinde Tecrübe

Her insan yaşadığı ve bulunduğu ortamdaki eşyaların kaliteli, göze hoş ve sağlıklı olmasını ister. Bu sebeple de yapılacak işçiliğin de müşterinin kendisine uygun fiyatlı, sağlam ve güvenilir olarak yapılmasını ister. Eğer siz de bunun gibi uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir bir hizmet arayışındaysanız doğru yerdesiniz. Ahşap kapılarla ilgili montaj, tamir, yenileme, cilalama, sürgülü kapı takma, desen, işleme gibi ahşap kapıyla ilgili olan tüm ihtiyaçlarınızı sitemize ilan vererek gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz.


Ahşap Kapı Hizmeti Ortalama Ücretler

75₺ - 1100₺

Ara.com.tr üyesi profesyonellerin, müşterilere verdiği tekliflerin tahmini fiyat ortalamasıdır.

75₺ - 1100₺ Ortalama Ücret
75₺ - 1100₺ Ortalama Ücret
75₺ 1100₺

Ahşap Kapı Hizmeti mi Veriyorsunuz?

Hizmet verenlerimizin arasına katılarak yeni iş fırsatları yakalayın.

HİZMET VER
;