Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Ütü yapmak neredeyse herkese zor gelen bir iştir. Birbirinden farklı tipte kıyafetler, farklı ısı ayarlarında farklı tekniklerle ütülenmelidir. Kimi kumaşların kırışıklıkları zor açılır, kimi kumaşta buhar ayarı yapmak gerekir.  Bunun gibi detaylardan dolayı, neredeyse herkes bu işte zorlanır ve ütü yapmaktan kaçar.

Ütü Yapma Hizmetinin Önemi


Ütüleme sırasında yapılan hatalar, eşyalarınızda onarılamayacak hasarlar bırakabilir. Eşyalarınızı kumaş türüne göre seçip, o kumaşa uygun doğru ütüleme tekniğiyle ütülendiğinde deformasyona uğramadan askıya hazır hale gelir.

Tüm kumaşlar sentetik veya doğal iplik karışımıyla işlenerek dokunur. Kumaşlar yıkandığında ısı, deterjan ve su etkisiyle buruşup doğal görünümünü kaybederler. Kumaşları eski haline getirmek ya da kumaşlara biçim vermek amacıyla ütülemek gerekir. Ütü yapmak, kullandığımız eşyalara güzel ve düzgün bir görünüm verirken dokular arasındaki mikroorganizmaların da kaybolmasını sağlar. Ayrıca ütülenip, şekil alan eşyalar hacim olarak da küçüldüğünden dolapta daha az yer tutar. 

Ütülenmiş kıyafetleri giymek ya da ütülenmiş eşyaları kullanmak sizlere estetik olarak hoşluk katar ve sizi mutlu eder. Ayrıca birçok modelin yıkandıktan sonra ilk haline dönmesi için ütü kullanımı zorunludur.

Ütü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Ütü yapma, zahmetli ev işlerinden biridir. Ütü yapma işleminde bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunları sıralarsak;

1.   Ütü Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Termostatlı ve buharlı ütüler tercih edilmelidir.

Topraklı priz kullanılmalıdır.

Ütü yapılacak alan geniş ve ferah olmalıdır.

Ütüye başlanmadan önce gerekli tüm alet edevatlar hazırlanmalıdır.

Yıkanmadan ütülenecek eşyalarda kumaş üzerinde toz veya leke olmamasına dikkat edilmelidir. Eğer varsa, bir fırça yardımı ile kumaş temizlenmelidir. 

Ütü kullanma talimatına uyulmalıdır.

Ütülenecek eşyalar, kumaş özelliklerine göre ayrılmalıdır.

Ütü ısısı ve buhar ayarları, ütülenecek eşyanın kumaş özelliğine göre düzenlenmelidir.

Kıyafetlerin ya da ev eşyaların üzerinde yer alan etiket bilgilerine dikkat edilmelidir. Etiket bilgilerindeki ütüleme sembollerini kontrol ederek, ütü ayarları yapılmalıdır.

Kumaşlar talimatlara uygun ütülendiği takdirde kısa zamanda zarar görme riski minimuma iner ve güzel görünümlerini kaybetmez. Bu da eşyaların ömrünü uzatacağından ekonomik yarar sağlar.

2.  Ütüleme Yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Ütülemeye başlanırken en düşük ısı gerektiren çamaşırlar hangisiyse ondan başlanmalıdır. Bu ütünün ısınma süresini değerlendirmedir.

Ütü yapmaya ara verildiği esnada ütü kapatılmalı ya da fişten çekilmelidir.

Çamaşırların nemliyken ütülenmesi kırışıklıkları daha çabuk açacaktır.

Ütü yapma işlemi bitmeden beş dakika öncesinden ütü prizden çekilmeli ve içeride kalan ısı kullanılmalıdır.

Koyu renkteki kumaşları ütülerken, parlamalarını önlemek için kumaşlar tersinden ya da nemli bir ütü bezi yardımıyla ütülenmelidir.

Ütü yaparken kumaşı esnetmemeye dikkat edilmelidir.

Kullanılan Ütü Çeşitleri

Ütüler, özelliklerine ve kullanıma göre çeşitlere ayrılır. Bu arada ütü fiyatları da farklılık arz etmektedir. En sık tercih edilenler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Buharlı El Ütüsü

Evlerimizde kullandığımız, elektrikle çalışan ütü çeşididir. Buharlı ütüler, belli bir kapasitede hazneye sahiptir. Buhar, kumaşı gevşeterek ütü yapma işlemini kolaylaştırır.

Pres Ütü

Pres ütüler; perde, yatak takımı, büyük boy kumaş, masa örtüsü gibi düz giysilerin ütü işleminde kolaylık sağlar. Pres ütüler, kumaş üzerinde basınç uyguladığından ütü yapan kişinin bastırmasına gerek kalmaz. 

Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Her konuda olduğu gibi ütü yapmanın püf noktaları vardır. Bunlardan bahsetmek gerekirse; daha ütü yapmaya başlamadan önce yapılması gereken bazı şeyler mevcut. Bunlardan biri, yıkamalarda yumuşatıcı kullanmanız çünkü yumuşatıcılar çamaşırlarınızın çok kırışmasını önleyecektir. Bu da ütü yapma işini büyük oranda kolaylaştıracaktır. Bir diğer konu ise, çamaşırların kurutulmasıdır. Kurumuş çamaşırlar daha kolay ütülenmektedir. Sonuç olarak ütü yapmanın püf noktaları bu şekildedir. 

Ütülemede Doğru Teknikler Ve Önemi

Ütü yapma hizmetini aldığınızda, kıyafetlerinizin eski ve güzel görünümlerine hem hızlı hem de güvenli bir şekilde kavuşacaksınız. Bunun sağlanmasındaki en önemli etken, sitemizdeki uzman ekiplerin kumaş türlerini ve gerekli olan doğru ütüleme tekniklerini bilmesidir. Bazı doğru ütüleme teknikleri için ise bazı araçlara ihtiyaç doğar. Uzman ekiplerde bu araç ihtiyacı kısa sürede karşılanır. 

Pamuklu kumaşa sahip giysiler, ipek gibi hassas kumaşlar, yün, keten gibi tüm kumaşlar için ayrı ayrı teknikler mevcuttur.  Doğru tekniklerin kullanılıyor olması, sizlerin emanetinin aynı şekilde teslim edilmesi anlamına gelir. 

Ütü Yapma Fiyatları

Ütü yapma fiyatları, ütünün hangi sıklıkla yapılacağı, kaç parça eşyanın ütüleneceği gibi kriterlere  göre değişkenlik gösterir.  Fiyatlar, parça başına veya hizmet verilen saate göre de değerlendirilebilir. Ayrıca, ütü yapma fiyatları üzerinden aylık paket olarak da satın alabilirsiniz. Bu arada ütü fiyatları ile ilgili olarak hizmet bedelinin artış azalış göstereceğini bildirebiliriz. 


Ütü Yapma Hizmeti ile Zamanınızı Geri Kazanın!

Özellikle çalışanların ütü yaparken kaybettiği ciddi zamanlar olduğunun farkındayız.  Bununla beraber ütü masası başında geçirilen saat uzadıkça enerji de kaybediyorsunuz.  Oysa sitemizde size ütü yapma hizmeti sunan uzman firmalarla hem enerjiden tasarruf eder hem de zamanınızı kazanırsınız. 

Sitemizde profesyonel ütü işlemleriyle kıyafetleriniz ilk gördüğü haline kavuşur. Uzmanlarımız bu hizmeti hijyenik ortamlarda ve kumaşların türlerine göre ütüleme işlemi yaparak gerçekleştiriyor.

Siz de ütü yapma fiyatları üzerinden hizmet almak için sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi seçerek ütü yapma hizmetinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Ütü Yapma Hizmeti Ortalama Ücretler

50₺ - 170₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
50₺ - 170₺ Ortalama Ücret
50₺ - 170₺ Ortalama Ücret
50₺ 170₺

Ütü Yapma Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;