Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Perde yıkama işlemi, oldukça özen isteyen ve uğraştırıcı bir iştir. Perde yıkama hizmeti, kirlenen perdelerinizi hangi kumaştan ve modelden olursa olsun itinayla temizleyen bir hizmettir.  Bu hizmet ile perdeleriniz hasar görmeden yıkanır.

Perdeler Nasıl Yıkanmalıdır?

İç ve dış etkenlerden kirlenen perdelerimiz, düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Özellikle kış aylarında ısıtıcıların ısısından ve oluşturduğu tozlardan kolayca kirlenen perdelerin, bahar aylarının gelmesiyle birlikte temizlenmesi gerekir.  

Perde yıkama yöntemleri, perdenin kumaşına göre değişiklik gösterir.  

Tül perde yıkama

 Tül perdeler özellikle de bembeyaz tül perdeler evlerin vazgeçilmezidir. Ancak narin bir dokuya sahip olduklarından, temizliği de bir o kadar zor ve önemlidir. Tül perdeler; güneş, kirli hava, sigara dumanı, kalorifer ısısı gibi birçok sebepten ötürü kısa sürede kirlenir ve zamanla renginde değişiklik görülür. Bu sebeple tül perdelerin bir yıl içerisinde en az 4-5 kere yıkanması gerekir.  Doğru olmayan yıkama yöntemleri ile sıklıkla yıkanan perdeler ise çok çabuk yıpranıp, eskimeye başlar. Perde yıkama hizmeti ile perdeleriniz ilk haline dönene kadar yıkanır ve daha sonra pres ütülerle ütülenip, yerine montajı yapılır. 

Stor perde yıkama

Stor perdeler,  hem şık gözüktükleri hem de kullanışlı oldukları için çok sevilen perde çeşididir. Özellikle mutfaklarımızda yer alır. Ama onları temizlemek o kadar da kolay değildir. Genellikle de stor perde yıkama ve temizleme de evde çok başarılı olunmaz bu yüzden perdeler yıpranır. Bu sebeple, dışarıdan stor perde yıkama veya temizleme hizmeti alabilirsiniz. Çünkü stor perdelerde apre adı verilen bir katman vardır. Bu gözle görülemeyen apre, her kimyasal ile temizlenemez. Eğer gelişi güzel temizlenirse;  stor perdeler sararır, yıpranır ve dalgalı bir görüntü oluşur. 

Zebra Perde yıkama

Zebra perdeler, bir stor perde çeşididir. Dekoratif görünümleri ve işlevsel olmaları sebebiyle evler gibi ofislerde de sıklıkla tercih edilir. Sıklıkla kirlenmese de düzenli temizlenmeleri önemlidir. Çünkü uzun süre temizlenmediğinde üzerinde kalıcı lekeler oluşabilir. En azından 6 ayda bir rutin temizliğinin yapılması perdenizin kullanım ömrünü uzatır. Zebra perdeleri temizlemek için yerinden çıkartırken çok dikkat edilmelidir.  Zebra perdelerin dokusunun sert olması sebebiyle perde kumaşının kırışmamasına azami özen gösterilmelidir. Çünkü perdede oluşabilecek kırışıklıklar düzeltilemez olabilir. Bu sebepler ve stor perde sistemi ile aynı olması sebebiyle  zebra perdelerin evde yıkanmaması tavsiye edilir. 

Jaluzi Perde yıkama

Jaluzi perde çeşidi genelde ofislerde kullanılan ve mekanik bir perdedir. Temizlenmesi oldukça zordur. Çünkü uzun uzun yüzlerce çubuktan oluşur. İyi bir temizlik için sökülmesi gerekir ve sökülmesi esnasında dikkatsiz olunursa metal çubuklar eğilip bükülebilir ya da kırılabilir. Bu sebeple yıkama veya temizlenme işleminde uzman ekiplerden hizmet alınması önerilir.

Kruvaze Perde yıkama

Perde sektöründeki gelişmeler sonucu kruvaze perdeler de hayatımıza giriş yapmış olup birçok ortamda kullanılmaya başlanmıştır. Mekanizmalı bir perde çeşidi olduğundan; takılması, sökülmesi ve temizliği diğer perde çeşitlerine göre biraz daha zorlayıcıdır.  Bu tarz perdelerin gelişi güzel yıkanması sonucu, halka detayları kopabilir ya da makineye sığmama durumunda yırtıklar oluşabilir. Bunun gibi sorunlarla karşılaşmamak adına uzman bir ekipten hizmet alınması önerilir.

Fon Perde yıkama

Fon perdeler çok fazla kir tutan perde tipi değillerdir. Bu sebeple yılda ortalama 1 ya da 2 defa temizlenmeleri veya yıkanmaları yeterli olacaktır.

Perde Yıkama Hizmeti Aşamaları

1. İlk olarak, perdelerin kirlilik durumları gözden geçirilir. Eğer gerekliyse, özel hazırlanan ve içerisinde temizleme ilaçlarının olduğu su ile perdeler ıslatılır. Özellikle uzun süre boyunca yıkanmayan perdelerin kirleri de uzun sürede çıkar

2. İlk işlemde perdeler ve üzerindeki kirler yumuşamış olup, bu işlemden sonra perde ilaçları ile perdeler makinede yıkanır. Bu işlem yapılırken gerekirse ön yıkama işlemi de yapılabilir.

3. Makinede yıkama aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise perdenin kumaş türü, buna göre kaç derecede yıkandığı ve ne kadar süre yıkanması gerektiğidir.

4. Yıkama işlemi bittikten sonra da yine perdenin özelliklerine göre kurutma makinesi ya da özel kurutma odalarında sıcak havalandırma yöntemi ile asılarak kurutulur.

5. Kuruma işlemi de bittiğinde, perdeler tekrar kumaş özelliklerine göre ütü işlemine sokulur. Perde ütüleme yine işinde uzman ustalar tarafından özenle ütülenir. 

6. Ütü işlemi bittiğinde ise, özenli ve hassas bir şekilde katlanır ya da perde cinsine göre askıya asılıp ambalajlanarak size teslim edilir. 

7. Dilerseniz, temizleme işlemi hizmeti aldığınız ekip tarafından perdeniz yerine montajlanır.

Perde Yıkama Hizmetinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yıkanacak perdenin kumaşına göre kullanılacak malzemelerin belirlenmesi çok önemlidir.

Malzemelerden sonra dikkat edilecek şey, kumaş özelliklerine göre yıkama yönteminin doğru belirlenmiş olmasıdır.

Sökülmesi ve yerine montajı uzman ekipler tarafından özenle yapılmalıdır.

Evde yapılabilecek klasik yöntemler yerine, profesyonelce hizmet verilmelidir.

Perde Yıkama Hizmeti Seçimi

Perde yıkama hizmeti seçimi yaparken dikkat edeceğiniz şeylerden biri de fiyattır. Fiyatlandırma genellikle metrekare üzerinden yapılmakta olup, alacağınız hizmete ya da anlaşacağınız uzman ekibe göre değişkenlik gösterebilir.

Siz de perde yıkama hizmeti almak amacıyla sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi değerlendirerek; tül perde yıkama, stor perde temizliği, zebra perde yıkama, kruvaze perde yıkama gibi perde yıkama hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. 


Perde Yıkama Hizmeti Ortalama Ücretler

45₺ - 230₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
45₺ - 230₺ Ortalama Ücret
45₺ - 230₺ Ortalama Ücret
45₺ 230₺

Perde Yıkama Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;