Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Koltuk takımlarımız evimizde en çok kullandığımız ve konforu sağlayan en önemli parçalardandır. Koltuklarımızın her zaman ilk günkü gibi görünmesini isteriz. Koltuk temizliği hizmeti, koltuklarımızı yapısına göre temizleyerek bize istediğimiz görünümü sağlar. 


Nasıl Koltuk Temizliği Yapılır?

Ev temizliğinin içerisinde en zorlanılan temizliklerden biri de koltuk temizliğidir. Koltukların sıklıkla kullanılıyor olması da en sık kirlenen eşyalardan biri olmasına sebep olur. Koltuk takımlarında model çeşitliliğinin fazla olması koltuk temizliği çeşidini de fazlalaştırır. Bazı koltuk takımlarında kolayca temizlenebilecek, çıkarılabilir koltuk kılıfları olduğu gibi bazı koltuk takımlarında ise çıkarılabilen kılıf yoktur. Bu çeşitliliğe göre  koltuk temizliği değişir ve zorlaşabilir.


Koltuk temizliğini genel olarak anlatmak gerekirse;

Koltuk temizliği yapılmadan hemen önce koltuklar elektrik süpürgesi yardımıyla süpürülür. Üzerinde yer alan toz ve kalıntılardan kurtulmak bu adım sayesinde daha da kolaylaşır.

Çıkarılabilir koltuk kılıfları temizlenmeden ya da yıkanmadan önce ise kumaşın türü dikkate alınarak hareket edilir. Varsa eğer, kullanım koşulları okunmalıdır. Buna göre makine veya elde yıkanır. 

Koltuk yüzeyi temizliğinde ise deterjan yardımı alınır. Bu deterjanı kullanmadan önce mutlaka ufak bir bölgede deneme yapılmalıdır. 

Temizleme aşamasında oldukça az su kullanımına özen gösterilir. 

Koltuk temizliği bittiğinde tamamen kurumuş olması gerekir. 

Kumaş tiplerinden dolayı koltukların temizlik aşamaları da kuruma süreleri de değişkenlik gösterir.


Koltuk Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Koltuk temizliği genel temizlik ya da leke sebebiyle yapılabilir. Hangi sebepten ötürü yapılıyor olursa olsun yapılan temizlik bastırılmadan ve kumaş yıpratılmadan yapılmalıdır.  Sürekli ovalayarak temizlemek kumaşın renginde solmaya neden olabilir.

Koltuk temizliğinden önce varsa kumaş etiketi dikkatlice okunmalıdır. Kumaşın tipine ve özelliklerine göre bir koltuk temizliği uygulanmalıdır.

Temizlikte kullanılacak deterjanın renk ağartıcı özellikte olmamasına çok dikkat edilmelidir.

Koltuk silme işleminden önce koltukların elektrik süpürgesiyle temizlenmesi önemlidir. Toz tanelerinden arındırılmadan silinen koltuklarda, toz ve kalıntılar kumaşın içine işleyecektir. 

Koltuk temizliği esnasında veya temizlik sonrasında, koltukların kuruduğundan emin olunmadan koltukların üzerine herhangi bir şey konulmamalıdır. 


Koltuk Temizliğinde Kumaş Türünün Önemi

Koltuk temizleme konusunda bizlere yardımcı olabilecek kumaş kodları mevcuttur. Koltuk temizleme yöntemleri de bunlara göre değişir. Bu kodlar:

W: Bu kod görüldüğünde koltuk temizleme işleminin sade su bazlı temizlik ürünleri ile yapılması gerektiği bilinmelidir. Yumuşak bir  temizleme fırçası ile oval  hareketlerle temizlik yapılabilir. 

S: Solvent bazlı bir temizleyici ile temizlik gerçekleştirilir. Koltuk temizleme spreyleri de kullanılabilir. Bu tür kumaşlar temizlenirken elektrik süpürgesi, koltuk temizleme fırçası ya da tüy toplayıcı gibi aletlerden  yararlanılabilir. 

WS: Su ile beraber farklı temizleyici ürünlerin kullanımıyla temizlenebilen kumaş çeşididir.

X: Asla su ile temizlenmemesi gereken bir koltuk kumaş türüdür. Bu tip kumaşa sahip olan koltukları temizlemek için elektrik süpürgesiyle beraber yumuşak yapıda  temizleme fırçası kullanılabilir.


Kumaş Koltuk Takımı Temizliği

Koltuklarınızın temizliğinde en dikkat edilmesi gereken şeylerden biri kumaş rengini soldurmamak ve kumaş türünü tanıyarak, koltuk yıkama talimatının bilinmesidir. Bu önemli detayı, aldığınız koltuk temizleme hizmeti sayesinde işinde profesyonel kişilerle halledebilirsiniz. Hizmeti aldığınız uzmanlar size yalnızca hizmeti vermekle kalmaz  eğer dilerseniz,  aynı zamanda koltuk yıkama talimatlarını da anlatabilirler. Bilmelisiniz ki, bazı koltuk kumaşları deterjanlarla veya sabunlarla dahi zarar görebilir. Bu yüzden, bu hizmeti profesyonel bir hizmet olarak almak size yarar sağlayacaktır. 


Deri Koltuk Takımı Temizliği

Şık görüntüsüne aşık olup satın aldığınız o deri koltuklar, sıra temizliğe geldiğinde sizden çok özen göstermenizi ister. Deri koltuk takımı temizliğinde kullanılacak ürünleri doğru bir şekilde uygulamak gerekir.  Deri koltukların temizliği özel bir  işlem gerektirip, uzman kişilerle yapılması koltuğun hem kullanım ömrünü uzatır hem de kusursuz bir temizlik sağlar. 


Düzenli olarak temizlenmesi gereken deri koltuklar oldukça hassas olduğundan, kumaş kaplı koltuklarda uygulanan yöntemler kesinlikle kullanılmamalıdır. Koltuk silme işlemi yapılırken, hassas olmalı ve yumuşak ürünler tercih edilmelidir. Sonuç olarak önemli olan, deri koltuğun formunu bozmamaya gösterilen özendir. 


Kadife Koltuk Takımlarının Temizliği

Kadife kumaşa sahip koltuk temizliğinde bilinmesi gereken en önemli kural; kumaşın çitilenmemesi ve sıkma işlemi yapılmamasıdır.  Kadife koltuk takımı temizliğinde özellikle başa çıkılamayan lekeler mevcutsa, koltuklarınızı uzman kişilere emanet etmek en doğrusu olacaktır.


Koltuk Temizliği Hizmeti Alma 

Özellikle çocuklu ve misafiri bol evlerin tercihi olan koltuk temizleme hizmeti, çeşitli lekeler sonucu ve belli aralıklarla da uygun koltuk yıkama fiyatları ile satın alınabilir. Koltuk temizliği hizmetinde, koltuklarınızın görünümüne hiçbir zarar verilmeden, en uygun ekipmanlarla çalışılır. Hatta yerinde koltuk yıkama hizmeti sunarak, sizin de şahit olacağınız bir temizlik yapılmış olur. Bu hizmetler, en hızlı şekilde ve sizi memnun edecek çözümlerle sağlanır. Yerinde koltuk yıkama hizmeti ile gözünüzün önünde yapılan  koltuk yıkamayla ilgili tüm detayları da öğrenmiş olursunuz. 

Koltuk markası ve modeli fark etmeksizin, kısa sürede ve en iyi şekilde temizlenmesi sitemizde uzman ekiplerle sağlanır. 

Siz de koltuk temizliği hizmetinden yararlanmak istiyorsanız sitemizde istediğiniz detaylara göre ilan verip, size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi değerlendirerek; koltuk yıkama, koltuk silme, yerinde koltuk yıkama, koltuk takımı temizliği gibi koltuk temizliği hizmetlerinden kolaylıkla ve uygun koltuk temizliği fiyatlarıyla faydalanabilirsiniz.


Koltuk Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

90₺ - 170₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
90₺ - 170₺ Ortalama Ücret
90₺ - 170₺ Ortalama Ücret
90₺ 170₺

Koltuk Temizliği Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;