Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Dış Cephe Temizliği Hizmeti

Zaman içinde hava şartları ve diğer dış koşullara bağlı kirlenen ve kalitesiz bir görüntüye dönüşen dış cephelerin, eski estetik görüntüsüne kavuşması için cephe temizlik uygulamaları düzenli olarak yapılmalıdır. Bu sebeple, dış cephe temizliği hizmeti için periyodik olarak alanında uzman firmalardan yararlanılabilir. Dış cephe temizliği zor ve tehlikeli bir iş olup, mutlaka işinin ehli ekipler tarafından yapılmalıdır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Dış cephe temizliği, metal ve cam yüzeyler birbirinden ayrı değerlendirilerek ve iki yüzeyde de kullanılacak temizlik kimyasalı ayrı seçilerek yapılmalıdır. Kullanılacak kimyasallar kesinlikle belgelere sahip ürünlerden seçilmelidir. Çünkü yanlış yapılan dış cephe cam temizliği etkili ve kalıcı çözümlerden çok geçici ve dış cepheye zarar verecek bir hizmet olmaktan öteye gidemez. Üstelik, doğru kullanılmayan kimyasallar korozyonu da hızlandırır. Diğer bir konu ise iş güvenliği yasasına uygun ekip ve ekipmanlarla çalışılmasıdır. 

Dış cephe temizliği özellikle büyük kamusal ya da ticari binalarda yapılıyorsa, daha kapsamlı işlemler gerekir. Dış cephe temizliğinin uzman ekiplerle çalışılmadan uygulanabilmesi mümkün değildir. Temizlik ile beraber bakım ve dezenfekte uygulamaları da gerçekleştirilmelidir. Böylece dış cephe aynı zamanda dış etkenlere karşı da korunmuş olur.

Kompozit Kaplama Dış Cephelerde Temizlik

Kompozit malzemelerin temizliğinin yapılması, sahip oldukları kaygan yüzey nedeniyle kolay olarak görülse dahi uzman ekiplerden destek alınmadan yapılmamalıdır. Aksi takdirde kompozit yüzey zarar görebilir. Çünkü alüminyum yumuşak bir yapıdadır ve sert cisimlerle kolayca çizilebilir. 

Kompozit kaplama dış cephe temizliği hizmetinde;

Yüzeyde oluşan zorlu lekelerin malzemeye zarar vermeyecek şekilde uygun temizlik aparatları ile malzeme üzerinden temizlenir.

Yağış, toz ve diğer çevre etkenlerinin, özellikle koyu renklerdeki cephelerde  oluşturduğu lekeleri uygun kiri çözen kimyasal malzemelerle temizlenir.

Kompozit kaplamaların farklı cephe malzemeleri ile birleştirilmesinde uygulanmış olan silikonlar, yüzeye bulaşabilir. Temizlik hizmeti aldığınızda, silikonlar kompozit kaplamaya zarar vermeden sökülür.

Dış cephe temizliğinde Malzeme ve Teknik Uygulamalar

Dış cephe temizliği hizmetinde, işinde uzman firmalar temizlik hizmeti için standartların üstünde kaliteli içerik kullanmaya özen gösterirler. Çünkü malzeme kalitesinin en az işçilik kadar önemli olduğunu bilirler. Kullanılacak kimyasal temizleyiciler seçilirken kaliteli ve etkili olmasına dikkat edilir. Bunların yanı sıra uygulanacak yüzeye de herhangi bir zarar vermemesine özen gösterilir. Çünkü hizmeti aldığınız uzman ekipler, yanlış zemine yanlış ya da kalitesiz ürün kullanmanın sonucu son derece olumsuz olur. Bunun sonucunda verilen hizmet de geçici olacaktır.


Dış Cephe Temizliği Uygulama Yöntemleri

Dış cephe temizliği hizmeti birçok uygulama ile yapılabilir. Uygulama yöntemleri arasında en sık kullanılan üç yöntem vardır.

1. Dağcı Sistemi

Bu sistem, uygulama olarak maliyeti daha düşüktür ve iş süresi olarak da daha az zaman alır.  Bu sebeplerden ötürü genelde tercih edilen bir sistemdir.

2. Sepetli Vinç Sistemi

Bu sistemde personeller vinç sepetinde emniyet kemerleri bağlı şekilde çalışır. Hizmet alınan binanın ön tarafında vincin kurulması için müsait bir alan olması gerekir.

3. Teleskop Sistemi

Yüksekliği fazla olmayan binalarda tercih edilir. Temizlik, teleskop adı verilen sırıklar yardımı ile yapılır.

Dış Cephe Temizliği Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe temizliği hizmeti aldığınız uzman ekibin çalıştırdığı personeller bu konuda gerekli olan yoğun bir eğitimden geçmelidir. Eğitimler tek seferlik olmamalı, düzenli olarak personeller eğitimlere devam etmelidir.

Çalışan temizlik personelleri işini özveriyle yapmalıdır. Bu da hizmeti aldığınız uzmanın, personellerinin işini denetlemesiyle olur.

Hizmetten memnun kalmamanız durumda, verilen hizmet kısa süre içinde telafi edilmelidir.

Hizmeti aldığınız firmada çalışan personellerin kalıcı olması da çok önemlidir. Süreklilik olmayan firmalar işinde uzman olamaz ve sürekli farklı ekiple çalışmak sizin için de kontrol edilmesi zor olacaktır. 

Kullanılan temizlik malzemeleri birinci sınıf kalitede olmalı ve mümkünse hizmete dahil olmalıdır.

Hizmeti alacağınız her alanın farklı kurallar içinde olabileceği, hizmeti veren ekip tarafından bilinmeli ve bu kurallara uygun çözümler üretmelidir.

Çalışan personeller tüm güvenlik kontrollerinden geçmiş olması gereklidir. 

Çalışan personeller düzenli olarak ‘’İş Güvenliği ve Sağlığı’’ eğitimlerini almalı, hizmet esnasında aldığı bu eğitimlerde öğrendiği kurallara uymalıdır.

Dış Cephe Temizliği Hizmeti Gerekli midir?

Yılların tecrübesi ve araştırmalar gösteriyor ki, dış cephe temizliği hizmeti yılda en az iki kez yapılmalıdır. Bu binanızı aşınmaya karşı korur. Uzman ekipler tarafından yapılan dış cephe temizliği ile yüzeyler, bütün hava koşullarına karşı dayanıklı hale gelir ve güzel görünümlerini kaybetmezler.

Günümüzde en çok tercih edilen bina dış cephesi çeşidi cam yüzeydir. Binaya kaliteli ve estetik bir hava katar ancak zaman içinde oluşan kirli görüntü ile bu estetik görünüm olumsuz etkilenir. Özellikle büyük şehirlerde sıklıkla olan egzoz dumanıyla beraber yağmur izi, kar suyu, çamurlu havalar gibi bir çok sebep yüzünden cam yüzeyler kötü etkilenir. Fakat, sitemizde de bulabileceğiniz uzman ekipler ile dış cephe cam temizliği itina ile yapılır ve ilk görünümüne kavuşması sağlanır. Binanız kaliteli ve estetik görünümüne geri döner. 

Siz de dış cephe temizliği hizmeti almak amacıyla sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi değerlendirerek, bina dış cephe temizliği, dış cephe cam temizliği gibi dış cephe temizliği hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. 

Dış Cephe Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 1400₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
100₺ - 1400₺ Ortalama Ücret
100₺ - 1400₺ Ortalama Ücret
100₺ 1400₺

Dış Cephe Temizliği Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;