Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Bulunduğumuz her ortamın en iyi şekilde görünmesini isteriz. Bu yüzden cam temizliği evimiz için de işletmelerimiz için de çok önemli bir detaydır.  Sitemizde mevcut uzman ekiplerden bu hizmeti alabilirsiniz.

Cam Temizliği Hizmeti Alanları

Cam temizliği hizmet alanları, Ofisleriniz, mağazalar, plaza dış cephe cam temizliği, işyerleri, daireleriniz gibi birçok alanı kapsar.  Bu alanlarda;

Camların iç ve dış olarak ayrı ayrı silinmesi, 

Cam temizliğinin yapılması, 

Pencere doğrama ve çerçeve temizliği gibi hizmetler, sizin memnuniyetiniz ön planda tutularak titizlikle yapılır.

Cam Temizliği / Cam Silme

Cam silme işlemi yapılırken, kullanılacak temizlik ürünleri çok önemlidir. Cama zarar vermemeli ve temizlik sonrası izler bırakmamalıdır. Cam silindikten sonra özenle başka malzemelerle kurulanmalıdır. Cam temizliğine geçilmeden önce pencere doğrama ve çerçeveleri temizlenmelidir. Cam silmek için bazen hava durumunu takip etmek gerekir, sanılanın aksine camların silineceği gün havanın çok güneşli olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü böyle havalarda cam hemen kurur ve lekeler kuruyarak kalır.

Cam Temizliği Sıklığı

Cam temizleme sıklığı tercihe göre değişir. Ancak, cam temizleme işlemi sık aralıklarla yapılırsa çerçevelerin ve camların temizliği daha kolay olup daha az zaman alacaktır. Öneri olarak, 2 ya da 3 ayda bir iç cephe ve dış cephe cam temizliği yapılabilir. En çok talep edilen dönemler ise bayram öncesi, ilkbahara ve kışa giriş zamanlarıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği

Cam temizliği denildiği zaman suratlar hemen düşer. Hele bir de konu dış cephe cam temizliği olduğunda iş iyice büyür. Dış cephedeki kirlilik, zamanla oluşan ve temizliği oldukça zor olan bir olaydır. 

Dış cephe cam temizliği sonucunda yapılan işlemin güzel olmasını istiyorsanız, alanında uzman ekiplerle çalışmalısınız. Bu ekipler, iş kurallarına göre iş güvenliğine uygun sertifikalı personellerle hizmet vermelidir. Cam silme işleminde yüksekte çalışabilir sertifikası olmayan personel çalıştırılmamalıdır. Temizlikte kullanılan ekipmanlar da yasaya uygun olmalıdır ve dış cephe cam temizliği düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Bu hizmet için sitemizdeki uzmanlarla anlaşmanız mümkündür. 


Cam Temizliğinde İncelikler

Camların temizliği için bulutlu bir gün seçmek, tüm tozun ve kirin daha rahat görülmesine yardımcı olacaktır. Camlar yıkanarak temizleniyorsa, bu hava tipi kalıntı bırakmadan hemen kurumasını da sağlayacaktır.

Eğer bir defa cam sildiyseniz, bu işin en zor taraflarından birinin camın bazı kısımlarına ulaşmak olduğunu bilirsiniz. Üstelik apartmanın üst katlarında yaşıyorsanız, bu iş daha da zorlaşır. Kimi zaman bu işi yapabilmek için çok uzun kollara ihtiyacınız olduğunu düşünürsünüz ancak, kolay cam silme işlemi için cam silme aparatı kullanmak yeterlidir.

Ayna tarzı camların temizliğinde en iyi sonucu alabilmek için düz örgü mikrofiber bezden yararlanılabilir. Diğer tarz bezlerle hem daha çok vakit kaybı yaşanır hem de tüy bırakması daha çok olur. Oysa bu tarz bezler hem tüy bırakmaz, hem de hızlı kurutarak güzel sonuçlar verir.

Çift katlı camlarda mıknatıslı bez kullanılması önerilir. Bu bezler,  oldukça derinlemesine hijyen sağlar.

Cam Balkon Temizliği

 Cam balkonların camlarının ve profillerinin temizliği önemlidir. Diğer her şey gibi temiz durumdaki cam balkonlar da hem dışarıdan hem de içeriden daha güzel görünecektir. Bu sebeple rutin olarak cam balkon temizliğini yapmanız uygun olacaktır. 

En çok merak edilenlerden bir tanesi ise cam balkon montajı sonrasında temizliğin hemen yapılıp yapılmadığı sorusudur. Montaj sonrasında hemen temizlik yapılmaz. Çünkü montaj sırasında yoğun miktarda silikon kullanılır. Silikon, yapıştırıcı bir malzeme olup; cam balkon fitillerinin cama sabitlenmesinde, cam balkon profilinin balkona oturmasında  ve oluşacak boşlukların kapatılmasında kullanılır. Silikonun tam olarak görevini yerine getirebilmesi için 24 saate ihtiyaç vardır. Zorunlu olmadıkça bu sürenin beklemesi tavsiye edilir.

Cam Silme Aparatı

Birden fazla çeşide sahip olup, kullanım amacına ve yerine göre tercih edilir. Bunlardan en sık tercih edileni ise manyetik cam temizleme aracıdır. Diğer cam temizleyicilerden farklı olarak, camı içeriden temizlerken dışarıya sarkmayı engeller ve tehlikelerin önüne geçilmiş olur. Çünkü bu aparat ile hem dış hem de iç cam aynı anda temizlenir. 

Cam Temizliği / Cam Silme Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolay cam silme işlemi, hafife alınacak bir olay değildir. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunlardan bazıları;

Yüksekte çalışma uzmanlık ve dikkat gerektirir. Belirli yaşın üstündeki kişilerin çalışmaması gerekir. 

Binanın yüksekliğine göre asma sepet, vinç, örümcek vinç, teleskopik uzatma gibi ekipmanlardan destek alınabilir.

Kullanılacak kimyasal malzemeler özenle seçilmeli ve tercihen ekip tarafından temin edilmelidir. 

Camlara zarar vermemek için dış cephe cam temizliği esnasında özel cam silme aparatı ve bezler kullanılmalıdır.

Cam temizliği ile ilgili gerekli eğitimleri almış personel ile hizmet verilmelidir. 

Cam Temizliği / Cam Silme Hizmeti Arayışı

Bu tarz işlerde büyük ve alanında uzman kişilerce yapılan işçiliğe ihtiyaç duyulur. Bu konuda sitemizde bu hizmeti sunmakta olan profesyonel ekipler mevcuttur.

Siz de cam temizliği/cam silme hizmeti almak amacıyla sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi değerlendirerek; dış cephe cam temizliği, kolay cam silme, cam balkon temizliği gibi cam temizliği ve kolay cam silme hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. 


Cam Temizliği Hizmeti Ortalama Ücretler

70₺ - 190₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ - 190₺ Ortalama Ücret
70₺ 190₺

Cam Temizliği Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;