Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Evinizde, iş yerinizde, villanızda bir bahçeniz mi var? Tarla veya bahçenizi sulamak için iyi bir yöntem mi arıyorsunuz? Sitenizdeki bahçıvan işlerini en aza indirecek bir yol mu arıyorsunuz? Tüm bağ, bahçe, tarla sulama faaliyetleriniz için size mükemmel bir tavsiyemiz var: Otomatik sulama sistemleri. Ağaçlarınız, çiçekleriniz ve diğer tüm bitkileriniz için en ideal sulama yöntemleri ile sulama yapabilen kaliteli ürünleri sizinle buluşturuyoruz. Bahçe sulama sistemi konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız hemen sitemize giriş yaparak almak istediğiniz otomatik sulama ürünü hakkında bilgi veren bir ilanı sitemizde paylaşın. Verdiğiniz ilanı inceleyen ilgili firmalar sizin için en makul fiyat teklifleri ile ilanınıza yanıt vereceklerdir. Profesyonel hizmeti en uygun fiyatlarla almak için hemen sitemizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Otomatik Sulama Nedir?

Teknolojinin bir getirisi olarak günümüzde birçok sektör üretim ve hizmet konusunda makinelerden yardım almaktadır. Bu yolu kullanarak sektörde iş başında çalışan insan sayısı azaltılarak hem hata oranı azaltılmaya çalışılmakta hem de şirketler tarafından sunulan ürün ve hizmetler miktar açısından daha büyük bir kitleye hitap edebilmektedir. Aynı durum sulama sistemleri konusunda da geçerlidir. Otomatik sulama sistemleri bahçecilik, tarla sulama ya da diğer tüm bitkilerin sulama ihtiyaçlarının karşılanmasında hortum ve bahçıvan gibi temel ihtiyaçlara gerek kalmadan çok büyük alanların az maliyetle sulanmasını sağlar. Böylece;

 • İş gücünden tasarruf,
 • Zamandan tasarruf,
 • Enerjiden tasarruf ve
 • Sudan tasarruf

yapılmış olur. Siz de her büyüklükteki bahçe ve tarlanızın sulama işlemlerini en kısa zamanda en az maliyet ve doğru su oranı ile yapmak istiyorsanız hemen sitemize giriş yaparak bahçeniz ve almak istediğiniz otomatik sulama hizmeti hakkında bilgi veren bir iş ilanı paylaşabilirsiniz. Sakın geç kalmayın.

Otomatik Sulama Sisteminin Çalışma Prensibi

Otomatik sulama sistemleri, çiftçinin ve bahçe sahiplerinin işlerini hızlıca halletmekte büyük rol oynarken aynı zamanda basit bir çalışma mantığına sahiptir. Buna göre elektrikle ya da pil ile çalışan selenoid vanalar, içerisinden geçen su miktarını kontrol ederek çeşitli yapılardaki başlıklara göndererek sulanacak bölgeye suyun iletilmesini sağlar. Bunun için genel olarak çim sulama konusunda sprey başlıklı aparatlar kullanılırken diğer bitkilerin sulanması damla sulama boruları yardımıyla olur. Standart bir bahçe sulama sistemi içerisinde yer alan parçaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sulama boruları,
 • Sulama başlığı,
 • Selenoid vana,
 • Zaman ayarlayıcı,
 • Sulama sensörü.

Bir sulama sisteminde kullanılan malzemenin çeşidi ve miktarı sulama yapılacak alanın büyüklüğüne ve bahçe sahibinin sulama tercihine göre belirlenir. Birbirinden tecrübeli sulama sistemleri firmasından profesyonel hizmet desteği almak istiyorsanız hemen sitemizde bir ilan bırakabilirsiniz. Yemyeşil bahçeler, sağlıklı ürünler için teknolojiden vazgeçmeyin, otomatik sulama sistemleri kullanın.

Otomatik Sulama Sistemi Çeşitleri

Zengin ve verimli bir coğrafyaya sahip ülkemizde çeşitli özelliklere sahip birçok bitki yetişmektedir. Doğal olarak bu bitkilerin ihtiyaç duydukları su miktarı ve sulama çeşidi de bitkiden bitkiye bazı farklar gösterebilmektedir. Otomatik sulama sistemleri yardımıyla en çok kullanılan sulama çeşitleri şunlardır:

 • Damla Sulama Sitemi: Direkt olarak bitkinin köküne su verildiğinden dolayı en ekonomik otomatik sulama yöntemidir diyebiliriz. Su yolu üzerinde serilen borularda su diplerinde oluşturulan delikler vasıtasıyla boruların içinden akan su damlalar şeklinde bitki köküne iletilir. Su buharlaşması, su kaybı ve su akıntısının en az olduğu otomatik sulama yöntemidir.
 • Sprey Başlıklı Sulama Sistemi: Ağaçların ve diğer bitkilerin özel başlıklar vasıtasıyla oluşturulan su perdesi ile sulanması şeklinde çalışır. Çalışma yarıçapı genel olarak 1 ila 5 metre arasında değişiklik gösterir ve ayarlanabilir.
 • Anti Sifon Sulama Sistemi: Tarla ve bahçelerde en çok kullanılan sulama çeşitlerindendir. Yaklaşık 5 ila 8 metrelik bir mesafeye su püskürtebilir.
 • Dişli Tip Sulama Sistemi: Çalışma prensibi anti sifon sulama sistemi ile çok fazla benzerlik gösterir. En büyük farklarından birisi sistem basıncı, suyu çok uzak mesafelere gönderebilir ve isteğe göre azaltılıp çoğaltılarak değiştirilebilir.

Bahçe veya tarlanız için en ideal sulama sistemi hakkında bilgi almak için yetkili firmalarla görüşebilirsiniz.

Otomatik Sulama Sistemlerinin Avantajları

Her alanda olduğu gibi tarım ve bahçe hobisi alanında da teknolojiyi kullanmanın avantajları vardır. Size uygun bir bahçe sulama sistemi ile şu avantajları sağlayabilirsiniz:

 • Sistemi bir kere kurmanız yeterlidir, sonrasında yapacağınız tek şey kontrol ve takiptir,
 • Sık sık arıza ile karşılaşmazsınız,
 • Otomatik sulama sistemi, çalışan iş gücünü azaltmanıza yardımcı olur,
 • Fazla sulama ya da eksik sulama gibi nedenlerden dolayı oluşabilecek kayıplar, iyi analiz ve doğru ayarlama yaptığınız sürece en az seviyede kalır,
 • Zaman ve maliyetten tasarruf yapmanıza katkıda bulunur.

Profesyonel hizmet ve destek almak için sitemizde bir ilan bırakmanız yeterli olacaktır.

Kaliteli Otomatik Sulama Sistemleri

Türkiye’nin tüm şehirleri için tarla veya bahçenizin büyüklüğü ne olursa olsun en iyi otomatik sulama sistemleri firmaları ile çalışmanıza yardımcı oluyoruz. Bunun için:

 • Sitemize giriş yaparak kendiniz veya işletmeniz için bir profil oluşturun,
 • Almak istediğiniz otomatik sulama sistemleri ile ilgili bir ilan paylaşın,
 • İlanınıza gelen fiyat tekliflerini değerlendirerek sizin için en uygun firmayı seçin,
 • Hizmet ve ürün alım sürecini başlatın.

Ayrıca sitemizi kullanarak iş birliği yaptığımız firmalardan herhangi birine ulaşıp doğrudan fiyat teklifi de alabilirsiniz. En kaliteli bahçe sulama sistemi ve uygun fiyat için hemen sitemize göz atın.

Sulama Sistemleri Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 9000₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ - 9000₺ Ortalama Ücret
100₺ 9000₺

Sulama Sistemleri Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;