Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Evinizde ya da iş yerinizde yer alan yaşam ve kullanım alanlarını konforlu ve şık bir hale getiren yer döşeme hizmetidir. 

Parke Çeşitleri 

Parkeler, malzeme ve yapılış türlerine göre farklı kategorilere ayrılır. Genel olarak 3 parke çeşidinden bahsedilebilir: masif, laminat ve lamine parke. Tabii ki parkeler ihtiyaçlara ve kullanılacak alana göre tercih edilmektedir. 

Masif Parke

Masif parkeler tek katmanlıdır ve tamamı tek tip kaliteli ağaçtan oluşur. Doğal ve geri dönüştürülebilir formdadır. Uzun ömürlü bir malzeme olup, ısı ve ses yalıtımı iyi seviyededir. Bu nedenle pek çok alanda güvenle tercih edilebilmektedir. 

Lamine Parke

Masif parke gibi tek katmanlı değildir. Genellikle ahşap katmanların üst üste bindirilmesiyle 3 katmandan oluşur. En üst ağaç katmanı kaliteli ağaçtan oluşur fakat alt katmanlar daha kalitesiz ağaç türlerinden oluşur. Cilalanmış ve yağlanmış olması sebebiyle kullanıma hazır bir üründür ve tamamen doğaldır. Uzun süre kullanılabilir. 

Laminat parke 

Diğer parke çeşitlerinin aksine doğal malzemelerden oluşmaz. Ancak dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Avantajları arasında; estetik görünümü, kolay temizlenebilir olması,model çeşidinin daha fazla olması ve diğer parke türlerine göre daha uygun fiyatlı olması yer alır. Dezavantajları arasında kolay çizilebilir olması ve yıpranan kısımların onarılamıyor olması yer alsada avantajları sebebiyle çok tercih edilen bir parke çeşididir. 

Kilit parke döşeme Hizmeti

Kilit taşı olarak bilinirler ve fiyat uygunluğu, uzun ömürlü olması gibi sebeplerden ötürü son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir.  Birçok yapıya uygunluk sağlayabilir ve yıllarca kullanılabilir. Seçilen desen ve renge göre site yolları, bina girişleri, çocuk parkı kenarları, otopark gibi alanlarda kullanımı tercih edilir. 

Parke döşeme fiyatları metrekare üzerinden hesaplandığı için, kilit parke döşeme içinde fiyat alabilmeniz için öncellikle ne kadar alan üzerinde uygulama yapılacağının hesaplanması gereklidir. Kilit parke döşeme hizmeti aşamalarını sıralamak gerekirse;

İlk olarak, uygulama yapılacak zeminin sertliği kontrol edilir ve eğer gerekiyorsa zemin sertleştirilir. 

Ardından zemin düzleştirilir ve kilit taşlarının düzgün durması için mastarlama ve kumlama yapılır.

Kilit taşları dizilir ve yerleştirmesi bittikten sonra boşlukların doldurulması için kum dökülür. 

Son olarak, taşların üstü temizlenir ve teslimata hazır olur. 


Parke döşeme Öncesi Hazırlık

Parke döşenecek zeminlerin tamamen düz olması gereklidir. Bu yüzden zeminde çukurluk ve tümsekler varsa, dolgu malzemesi ile doldurularak ya da kırılarak mastarlanır. Ardından parke döşeme yönü saptanmalıdır.  Bu saptama için 3 kriter mevcuttur. 

Işık yönüne doğru,  yani tek pencere varsa pencereye paralel, döşenmelidir.

Uzun ve dar alanlarda, estetik açısından uzun kenara paralel döşeme tercih edilir.

Uzun kenarı 12 metreyi aşan alanlarda ise kesinlikle uzun kenara paralel döşenmelidir.

Parke döşeme Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin toz ve inşaat kalıntılarından arındırılmalı ve çukurlar ya da tümsekler düzeltilmelidir.

Parke ile duvar, kolon, kapı kasası, seramik gibi birleşimler arasına 5mm ve 10 mm arasında boşluk ( genleşme payı) bırakılmalıdır. Aksi halde, yazın veya kışın çatlamalar olabilir.

Parke altı izolasyonun, zemine uygun olarak seçilmesi ve doğru uygulanması çok önemlidir.

Süpürgelik ve geçiş profilleri parke ile uyumlu olmalıdır.

Parke rengini doğru seçmeniz de önemli detaylardandır. Beyaz renkteki parkeler mekanı aydınlık gösterirken, koyu renkler daha karanlık bir görünüm sağlar.  Bu yüzden koyu renk parkeler aydınlık eşyalarla kombinlenebilir. Gri renkte olan parkeler modern bir hava katarken, doğal renklerde olan parkeler ise mekana daha sıcak bir hava katar. 

Parke seçiminde kalitesi, suya dayanıklılığı ve garanti kapsamı konuları dikkatle incelenmelidir.

Parke döşeme Hizmeti Fiyatları

Parke döşeme fiyatları birçok kritere bağlı olarak şekillenir. Özellikle kullanılan malzemeler ve alanın büyüklüğü ciddi manada belirleyici olmaktadır. 

Parke döşeme hizmetinde fiyatları belirleyen bütün kriterler şu şekilde sıralanabilir:

Parke döşenecek alanın metrekaresi,

Parke döşeme yapılacak alanın kaç kısımdan oluştuğu,

Döşeme yapılacak zeminde mevcut başka bir döşemenin mevcut olup olmadığı,

Döşeme yapılması istenilen parke tipi,

Parke döşemesi yapılacak alanın kullanım durumu (eşyasız, eşyalı, kullanılmıyor gibi),

Döşeme yapılacak zeminin mevcut durumu şeklinde sıralanabilir.

Örneğin; laminat parke fiyatları ahşap parke fiyatlarıma göre genellikle daha uygundur. Yalnızca parke fiyatları değil,  parke döşeme fiyatları için de aynı şeyden söz etmek mümkündür. Böyle bir durumda, parkeleriniz hem ahşap gibi gözüksün hem de daha uygun olsun isterseniz laminat parke döşeme sizin için doğru tercih olacaktır. 

Eğer belirli bir bütçeniz varsa ve olabilecek en uygununu arıyorsanız, ona göre parke türü seçtiğiniz bir hizmet alırsınız. Sitemizde istediğiniz kriterlere uyarak size kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti verecek uzman ekipler mevcuttur. Bu nedenle bütçenize göre kaliteli hizmet veren ekiplerle görüşebilir ve hizmet alabilirsiniz.

Kullanım alanlarınızda yer döşeme hizmeti almak için parke döşeme hizmetini tercih ediyorsanız, sitemizde ilan oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz ilana gelecek teklifleri değerlendirerek; masif parke, lamine parke, laminat parke döşeme gibi parke döşeme hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Bu sayede kullanım alanının çok daha şık ve kaliteli gözükmesini sağlayarak ev, iş yeri vb. yerlerde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Parke Döşeme Hizmeti Ortalama Ücretler

179₺ - 800₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
179₺ - 800₺ Ortalama Ücret
179₺ - 800₺ Ortalama Ücret
179₺ 800₺

Parke Döşeme Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;