Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Genellikle mutfak, banyo ve tuvalet gibi bölümlerde sıklıkla tercih edilen iç yapı uygulaması fayans döşemedir. Kaliteli bir fayans döşeme hizmetinin gerçekleştirilmesi için seçtiğiniz ustanın bu işte uzman olması gereklidir. Aradığınız o uzman ustayı sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Fayans döşeme Uygulaması

Yıllardır tercih edilen bir iç yapı malzemesi olan fayans, özellikle banyo ve mutfak gibi alanların döşemesinde görülür.  Yalnızca yer döşemesinde olmayıp, duvarda da kullanılabilir. Islak hacimli yerler diye adlandırılan suyun çok kullanıldığı iç alanlarda suya en dayanıklı yapı malzemesi öncelikli olarak fayanslar olmuştur.  Bu dayanıklılığın yanı sıra, temizlik konusunda da kolaylık sağlar.  Ayrıca fayanslar, banyo ve mutfak gibi alanlarla sınırlı kalmayıp iş merkezleri, mağazalar gibi mekanlarda da yaygın şekilde kullanılır. Birçok seçeneği olan fayans döşeme modelleri mekanları daha estetik gösterirler. 

Uygulama Aşamaları

Fayans döşemede öncelikle zemin tamamen pislikten arındırılmalı ve etrafta başka malzeme kalmamalıdır. 

Fayans döşenecek zeminde bulunan pürüzler, çukurlar vb. düzeltilmelidir.

Döşemeye geçildiğinde yerleşim detayları çok kesin olarak belirlenmelidir.

Fayansların zemine yapışması için özel hazırlanan harcı zemine sürülür. Bu harç genellikle çimento harcı olur ve bu harcın içine yapıştırıcı bir malzeme de karışır. 

Fayanslar döşendikten sonra boşluklar derz adı verilen özel malzeme ile doldurulur. 

Derz kuruduktan sonra fayansın temizliği yapıldığında uygulama tamamlanmış olur.

Fayans döşeme modelleri

Birbirinden farklı fayans döşeme modelleri ile yaratıcı ya da modern görünümler yaratabilir, yenilikçi uygulamalarla zenginleştirebilirsiniz.  Fayans döşeme modellerinin bazılarından bahsetmek gerekirse;

1. Paralel Döşeme

Bu fayans döşeme modelleri modern ve minimal bir tarz oluşturmak için tercih edilebilir. Bu döşeme tarzında kullanılan fayanslar genel itibariyle dikdörtgen veya kare şeklinde olup, boyutları da 30x60 ya da 60x60 ölçülerdedir. Bu model aynı zaman en kolay uygulamaya sahip modellerden biridir.

2. Diagonal (Köşegen) Döşeme

Bir diğer adıyla baklava dilimi modeli olarak bilinen bu fayans döşeme modeli özellikle geniş alanlarda kullanılarak dikkatleri üzerine çeker. Popüler modellerin başında gelen bu döşeme modeli,  hareketli görüntüsüyle ön plana çıkar. Bu modeli tercih etmeden önce alanınızın bunu uygulatabilecek boyutlara uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü bu uygulama dar alanlarda boğucu bir his yaratabilir.

3. Balıksırtı Döşeme

Ahşap parke zemin döşemesinde sıklıkla denk geldiğimiz bu model, klasik olduğu kadar modern bir görünüme de sahiptir. Balıksırtı fayans döşeme modeliyle, açılan renk tonlamaları tasarlayabilir ve böylece eşsiz bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Zikzak görüntülerin estetiği ise son zamanların popüler görüntüleri arasındadır.

4. Kısmi Döşeme

Tüm alanı fayans kaplama yapmak zorunda olmadığınız alanlarda bu modeli kullanabilirsiniz. Örneğin; banyonuzu rutubetten arındırmak için ihtiyaç duyulan alanları fayanslarla kaplayıp, duvarlarınızı beton halinde bırakabilir ya da ıslak hacimler için üretilen ve son zamanlarda öne çıkan suya dayanaklı duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz. 

5. Yenilikçi Döşeme

İsterseniz, birkaç fayans modelini de bir araya getirerek yepyeni uygulamalar ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer sıradanlıktan uzak olmak istiyorsanız, bu dokunuşlar size ait olabilir. 

Banyo fayans modelleri

Banyolarınızın ruhunuza hitap edecek şık bir dekorasyona sahip olması ile en ucuza temin edilmiş rastgele bir malzeme ile hiçbir estetik kaygı gütmeden dekore edilmiş olması arasında bir fark olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü estetik açıdan yapacağınız her şey size yaşam kalitesi ve pozitif ruh hali olarak geri döner. Bu yüzden sıklıkla gördüğünüz bu alanlara da estetik açıdan önem vermelisiniz. 

Banyoların boyutuna göre seçeceğiniz fayans çeşitleri değişir ve çoğu çeşit büyük boyutlardaki banyolar için uygun olabilir.  Ancak küçük banyolar için fayans seçimi daha zor ve önemlidir. 

Küçük banyolarınızda zemin ya da duvarlar için fayans seçimi yaparken;

ilk olarak banyonuzun boyutunu, yerleşim düzenini ve aydınlatmayı nasıl sağladığınızı düşünmelisiniz.

Bazı banyolar kare veya dikdörtgen şekilde olup, döşeme hizmeti sağlanırken kolaylık sağlarlar. Ancak bazı banyolar ise iyi tasarlanmamış olup, gereksiz girinti ve çıkıntılardan ibarettir. Bu durumda estetik açıdan zorlayıcı bir detaydır. Eğer banyonuz düzgün tasarımlı ise fayans seçiminizi zevkinize uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Aksi takdirde, tamamlanabilen model ve desenlere sahip fayanslardan uzak durmanız gerekecektir. 

Eskiden mutfak fayans ve banyo fayans modelleri yalnızca renklerde ve desenlerde değil boyutlar açısından da kısıtlıydı. Ancak günümüzde, aklınıza gelebilecek çoğu renk, desen ve büyüklükte fayans bulmak mümkündür.

Fayans döşeme Fiyatları 

Fayans döşeme hizmeti genellikle metrekare üzerinden fiyat değerlendirilmesi yapılan bir uygulamadır. Yapılacak alanın metrekaresi ve usta işçilik ücreti gibi değerlendirmeler sonucu net fiyat ortaya çıkar. Bu nedenle fayans döşeme fiyatları pek çok değişkene göre farklılık gösterebilmektedir. Sitemizden sunulan tekliflerden fiyat değerlendirmesi yaparak size uygun olacak kaliteli hizmeti bütçenize göre seçebilirsiniz.


Fayans döşeme Hizmeti Arayanlar Doğru Yerdesiniz

Uygun fiyatlarla fayans döşeme hizmeti sunan ustalara sahip sitemizde, rahatlıkla bu hizmetten yararlanabileceğinize emin olabilirsiniz. Uzun yıllar kullanacağımız bu yer döşeme hizmetinin kusursuz olmasını istemeniz kadar doğal bir şey yok. Özellikle, desenli fayanslar söz konusu ise ustaların deneyimi ve titiz çalışmaları sonucu güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Biz de sizlerin, uzman ustalarla yapılacak kaliteli bir işçiliğe ulaşmanızı kolaylaştırıyoruz. 

Siz de fayans döşeme hizmeti almak amacıyla sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi değerlendirerek; mutfak fayans, banyo fayans gibi fayans döşeme hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. 


Fayans Döşeme Hizmeti Ortalama Ücretler

129₺ - 2600₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
129₺ - 2600₺ Ortalama Ücret
129₺ - 2600₺ Ortalama Ücret
129₺ 2600₺

Fayans Döşeme Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;