Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Projeli veya projesiz olarak evin ve sizin zorunlu ya da keyfi ihtiyaçları doğrultusunda yapılan birçok uygulamayı kapsayan hizmettir.

Tadilat İşleri

Geniş bir hizmet kapsamı olan tadilat işlerini aşağıdaki gibi örneklendirebiliriz.

Belli bir alanı yenilemek veya tamir etmek amaçlı yapılacak yıkım ve moloz işlemleri

Alçı, sıva, saten, boya gibi ince işlemler

Zemin şapı, seramik döşeme, parke döşeme veya tamirleri gibi kaplama işlemleri

Su tesisatı ile ilgili işlemler

Kablo, sigorta, priz, lamba gibi elektrik tesisatı işlemleri

Kapı, dolap yenileme ya da tamirleri gibi mobilya işlemleri

Mutfak, banyo tezgahı gibi işlemler

Pencere değişiklikleri ya da tamirleri 

Dış cephe yenileme ya da tamir işlemleri 

Ev Tadilatı Öncesi

Değiştirilmesi veya onarılması kararlaştırılan evin bölümleri için öncelik ve ihtiyaç sıralaması oluşturulmalıdır. Bu sıralama belirlendikten sonra Ev Tadilatı yapılacak firmayı aramak daha uygun olacaktır. Çünkü her firma her alanda tadilat konusunda usta değildir. Alacağınız hizmette o alanda usta kişilerle çalışmak çok önemlidir. Firmanızı seçtikten sonra, istediğiniz tadilatı bir plan üzerinde ayrıntılı göstermek ve fikir alış verişi yapmak size avantaj sağlar. Bu sayede, tadilat sonucu evinizdeki değişikliğin nasıl olacağı daha tahmin edilebilir duruma gelir.

Mutfak Tadilatları

Mutfaklar, özellikle kadınların içindeyken en rahat hissetmek istediği ev bölümlerindendir. Daire içinde ıslak hacim olarak adlandırdığımız alanlara dahildir. Mutfak tadilatında ilk olarak su ve nemin etkileri düşünülmelidir. Bu etkiler varsa tamir edilmeli, eğer sıfırdan bir imalat yapıyorsak oluşumunu engelleyecek aynı zamanda hijyenik su yalıtım uygulamaları yapılmalıdır.  Mutfak tadilatları içinde mutfak dolapları, tezgahlar, boyası, tesisatı ve zemin uygulamaları da dahildir. 

Banyo Tadilatları

Mutfaklar gibi daire içi ıslak hacim alanlarından olan banyolarda da tadilat yapılırken öncelik olarak zemindeki su yalıtımı düşünülmelidir. Duvar kaplamalarında seramik döşeme tercih edilebileceği gibi son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan suya dayanıklı duvar kağıdı uygulamaları da yapılabilir. Banyo tadilatı hizmeti içine banyo dolapları, lavabolar, duşakabin sistemleri ve diğer iç yapı elemanları da dahildir. Banyo duvarlarına ve tavanına yalıtımlı kaplama veya suya dayanıklı özel astar boyalar tercih edilebilir.

Tesisat Tadilatları

Evimizdeki elektrik ve su tesisatlarını içeren tadilat hizmetidir.  Eğer daireniz komple tadilattan geçiyorsa,  güvenlik açısından tüm elektrik tesisatı, anahtarlar ve prizler kontrol edilip yenilenmelidir. Ses ve internet bağlantısı kalitesi içinse telefon ve internet kablolarının yenilenmesi bina girişinden daire içine kadar yapılır. Projesine uyarak mutfak, banyo ve ısıtma sistemleri tesisatları da tadilata girerek yenilenebilir. Tadilat yenileme aşamasında yenilenen boruların sağlık açısından standartlara uygun olması gerekir. Uygulama bitirildikten sonra da sızıntı durumu test edilmelidir.

Zemin Tadilatları

Islak hacim alanlarına dahil edilmese de, antre ve koridorlarda kirlenip ıslanabilir.  Bu sebeple buralarda da zemin için suya dayanıklı zemin kaplama malzemeleri kullanılmalıdır. Bunlar mermer, granit ve seramik olabilir. Mutfaklar sürekli neme ve temizliğe dayanabilecek zemin malzemesi ile kaplanmalıdır. Banyolar ise kaygan zeminler olduğundan olası kazaları engellemek adına kaymaz zemin uygulamaları tercih edilmelidir. Salon, yatak odası gibi bölümlerde ise hem şık hem de kolay temizlenen parke gibi zemin kaplamaları kullanılabilir. 

Tavan Tadilatları

Ev Tadilat işlerinde tavan uygulamaları da oldukça yaygındır. Bu uygulamalar; alçıpan, gergi tavan, kartonpiyer tavan gibi dekoratif uygulamalardır. İç mekana hava katan bu uygulamalar aynı zamanda elektrik ve sıhhi tesisatlarında kolayca gizlenmesine olanak sağlar. Bu uygulamalar yapılırken, akustik açıdan ve yangın güvenliği açısından dayanıklı olması dikkate alınmalıdır. 

İç Cephe Alçı-Saten-Boya Tadilatları

Sıklıkla yenilenebilen tadilatlardan biridir. Bu tadilat işlemleri çoğunlukla ev eşyalı iken tercih edilen tadilatlardır. Bu sebeple, uygulama öncesi eşyalar ve yerler korumaya alınmalıdır. Hasar almış yüzeyler temizlenmeli, alçı ile düzeltilmeli, ardından zımparalanıp boya uygulamasına geçilmelidir.

Pencere ve Kapı Tadilatları

Hasar alan kapı ve pencereler eğer onarım imkanı varsa onarılır, eğer değiştirilmesi gerekiyorsa ısı yalıtımı sağlanacak şekilde değiştirilir. Eski kapılarda onarım aşaması boya ve vernik uygulamaları ile sağlanabilir. 

Dış Cephe Tadilatları

Dış cephe tadilatlarında en önemli şey ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı sayesinde hem kendinize hem de çevrenize fayda sağlarsınız. Çünkü doğru uygulanmış bir ısı yalıtımı yarı yarıya enerji tasarrufu anlamına gelir. Birbirinden güzel ve estetik dış cephe uygulamalarıyla ısı yalıtımınızı sağlayabilirsiniz.

Tadilat Süreleri

Ev halkı için en merak edilen detaylardan biri de bu süredir. Tadilat süresi yapılacak uygulamanın detayına, uygulamada kullanılacak malzemelerin imalat sürelerine hatta evde yaşam olup olmamasına göre bile değişiklik gösterebilir. Aynı büyüklükteki boş bir evin tadilatı içerisinde yaşanılan eşyalı bir evin tadilatından daha kısa sürede tamamlanır.

Ev Tadilat Fiyatları

Ev Tadilat fiyatları verilecek hizmete, kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulama detayına göre değişiklik gösterir.  Bu konuda en iyi bilgilendirmeyi, ihtiyacınız doğrultusunda almak istediğiniz hizmeti belirleyerek bu alanda uzman kişilerden alabilirsiniz.

Siz de yaşam alanlarınızda ihtiyaç doğrultusunda ya da keyfi olarak tadilat yapılmasını istiyorsanız; Ev Tadilat hizmeti için sitemizde iş ilanı oluşturabilir ve binlerce uzman tarafından size sunulacak teklifleri değerlendirebilirsiniz. Size en uygun gelen teklifi seçerek mutfak tadilatı, banyo tadilatı, tesisat tadilatı, zemin tadilatı gibi Ev Tadilat hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.Ev Tadilat Hizmeti Ortalama Ücretler

1100₺ - 2000₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
1100₺ - 2000₺ Ortalama Ücret
1100₺ - 2000₺ Ortalama Ücret
1100₺ 2000₺

Ev Tadilat Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;