Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Stropiyer asma tavan hizmeti ise strafor malzemeden imal edilen stropiyer ile uygulanan tavan dekorasyonu hizmetidir.  Bir kartonpiyer alternatifi olsa da stropiyer tavan uygulama olarak daha kolaydır. 

Stropiyer Tavan Uygulama 

Stropiyer tavan, uygulama açısından son derece basit bir iştir. Alçı kartonpiyer uygulamasına göre çalışma sırasında çalışılan mekanı kirletmez.  Stropiyerin kendine has yapıştırıcısı mevcuttur. Eğer farklı bir yapıştırıcı kullanılırsa, zaman içinde sarkma ya da açılma görülebilir. Özel stropiyer tutkalı ile uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Stropiyeri sökmek istediğinizde ise kırıp dökmeden spatula yardımı ile kolayca sökebilirsiniz. Stropiyer de alçı kartonpiyer gibi plastik ve su bazlı boya ile boyanabilir ancak, sentetik boya kullanılmamalıdır. 

Stropiyer Tavan Uygulama Aşamaları

Stropiyer tavan uygulamasından verimli sonuçların alınabilmesi için uygulama aşamalarında oldukça özen gösterilmelidir.  Bu aşamaları sıralamak gerekirse;

1. Kaplama işleminden önce uygulamanın yapılacağı tavan yüzeyinin hazırlığının yapılması gereklidir. Ancak bu şekilde tam verim sağlanabilir. Gerek malzemenin gerekse yapıştırıcının tam verimi verebilmesi için düzgün ve temiz bir yüzey elde edilmelidir.
2. Kendisine özel yapıştırıcı malzemesinin kullanılması diğer önemli detaydır.  Yapıştırıcı tavanın en homojen ve uzun olan kısmından başlanarak uygulanmalıdır.
3. Kaplama malzemesinin tavana yerleştirilmesinde en uzun köşeden başlanmalı ve hafif kuvvet uygulanmalıdır. Her iki kaplama malzemesi arası dolgu işlemi uygulanmalıdır. 
4. Tavan kaplama işlemi tamamlandıktan sonra olabilecek kesik ya da boşlukların kapatılması homojen ve kusursuz bir görüntünün sağlanması için şarttır.  Bu boşlukların kapatılmasında genellikle akrilik mastik  kullanılır. 

Sitemizde alanında uzman stropiyer ustası ile bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Stropiyer  Fiyatları

Stropiyer fiyatları maliyet açısından alçı kartonpiyerle karşılaştırıldığında daha uygun bir malzemedir. Süslemesiz bir alçı kartonpiyer uygulamasında metre fiyatına ek olarak işçilik veya süslemeli model farkı eklenir. Ancak, stropiyer metre fiyatı üzerinden değerlendirilir ve çoğunlukla işçilik bu fiyatlara dahildir. Farklı model ve seçenekleri barındıran stropiyer, mekanınıza kolaylıkla kombin olabilir. Seçeceğiniz stropiyer modelleri ile fiyatlandırmanız da değişecektir.

Stropiyer Nerelerde Kullanılır?

Stropiyer genelde küçük mekanlar içerisinde tercih edilir. Hem ısı yalıtımı hem dekorasyonu sağladığından kullanım olarak evler içinde en sık tercih edilen bölümler salon ve yatak odası olmuştur. Uygulanması da kolay olduğundan pek çok yerde kullanılabilir. Gizli ışık profilleri, köşe profilleri, kemerler, nişler, sütunlar, perdelikler, aplikler, göbekler, kubbeler, aynalıklar gibi çeşitleriyle hayatımıza  dahil olabilirler.

Stropiyer Özellikleri 

• Karşılaştırılacağı kaplama modellerine göre ekonomiktir.
• Bozulma ve esneme yapmaz.
• Isı yalıtımı ve ses yalıtımı iyidir.
• Uygulaması kolaydır ve kolay şekil verilebilir.
• Hafif bir malzeme olup çevre dostudur.

Stropiyer Kullanımı Faydaları

Tavan kaplama köpüğü stropiyerlerin  birçok alanda avantajları vardır. Bunlar; enerji, ses yalıtımı ve dekorasyon olarak sıralanabilir. 

• Enerji olarak avantajlara baktığımızda; kış aylarında tavan kaplama yaptırılan alanlarda soğuktan koruduğunu, yaz aylarında ise bunaltıcı sıcaktan koruduğunu söylemek mümkündür. Bu avantajı ısı yalıtımı sağlaması olarak özetleyebiliriz. Peki, ne kadar fayda sağlıyor?  Kalite olarak fark gösteren stropiyer çeşitleri olsa da, ortalama bir stropiyer kalitesinde dahi %15 ve %20 arası enerji avantajı sağlar. 
• Ses yalıtımı olarak avantajlara baktığımızda; stropiyer asma tavan uygulaması ile rahatsız olduğunuz seslerden yüksek ölçüde kurtulabilirsiniz.  Tavan kaplama ile ses iletimini kesme konusunda stropiyerden yararlanabilirsiniz.
• Dekorasyon olarak avantajlara baktığımızda; klasik düz beyaz tavanlardan kurtulup daha güzel görünüme sahip stropiyer asma tavan ile alanlarınız daha şık gözükecektir. Ayrıca birçok stropiyer modelleri olması da seçenekleri arttırma açısından önemli bir avantaj olacaktır.

Stropiyer Kartonpiyer ve Alçı Kartonpiyer Karşılaştırma

Stropiyerin alçıya göre daha hafif ve uygulaması daha kolaydır. Alçı kartonpiyerler daha ağır olmakla beraber montajı da oldukça zahmetli ve zordur. Alçı kartonpiyer montajında sıvalar kırılır ve delikler açılır. Bu sebeple çalışılan ortam kirlenir ve tozlanır. Bunu önlemek amacıyla eşyaların toparlanması, kaldırılması ya da başka önlemler alınması gerekir. Oysa, stropiyer kendine has yapıştırıcı ile kırma dökme işlerine girmeden, önlemler alınmadan bile hızlıca yapıştırılıp kullanıma hazır hale getirilebilir. 

Hem Dekor Hem Kalite

Dekorasyonu sağlarken kaliteyi de sağlamak çok önemlidir. Isı yalıtımı ve izolasyon kullanımı  dekorasyonun kalitesini arttırır. Bunun için, evleri güzelleştiren bir ürün olan stropiyerleri tercih etmek sizler için avantajlı olacaktır. Siz de yaşam alanlarınıza stropiyer asma tavan uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız; güzel ve kaliteli bir hizmet almak için sitemizde bir ilan oluşturarak, gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz.

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 600₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
100₺ - 600₺ Ortalama Ücret
100₺ - 600₺ Ortalama Ücret
100₺ 600₺

Stropiyer Asma Tavan Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;