Aradığın Hizmet Burada!

İlan aç, 4 teklif al, dilediğini seç ve en uygun fiyata hizmet al.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Nasıl Çalışır?

İhtiyacını Birkaç Soruda Anlat

İhtiyacını Belirt

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Sana Özel Fiyat Teklifleri Al

Birçok Teklif Al

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

En Kaliteli Hizmeti Bekle

Karşılaştor ve Seç

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Duvar resimleri duvarlarınıza estetik görünüm kazandırır. Hem iç hem dış mekanlarda yapılabilen duvar resimleri çizimi alanında ustalık gerektirir. Sitemizde alanında uzman kişiler tarafından okul duvar resimleri, Cafe duvar resimleri gibi hizmetler alabilirsiniz.

Duvar Boyaları ve Fiyatları 

Duvar resmi çiziminde kullanılan boyalar normal boyamalardan farklıdır. Kullanılabilecek boya türleri arasına plastik, su bazlı veya akrilik ve yağlı boya girer. Bu boya çeşitlerinden plastik boya, hem  uygundur hem de uzun süre dayanabilir. Ayrıca bu boya türlerinin her rengi kolayca bulunabilir. Bu da duvar resimleri çiziminde yapılacak tasarımla ilgili sizleri kısıtlamaz.

Boya fiyatları ise sizlerin de bildiğiniz gibi boyama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişir. Eğer boyalar siz de mevcutsa yalnızca işçilik ücreti ödersiniz. Eğer boyaların da karşılanmasını istiyorsanız fiyatlandırma içine boya fiyatları ve malzemeler de girer. Fiyatlandırmayı arttıracak olan şeylerden biri de detaylandırmadır. 

Ayrıca duvar boyaları yaptıracağınız duvar resmine ayıracağınız bütçeye göre de değişebilir. Basit plastik boya tercih ederseniz düşük maliyete sahip ancak kısa ömürlü olur. Akrilik ya da birinci sınıf su bazlı tüpleri tercih ederseniz orta maliyete sahip ve daha uzun ömürlü olur. Yağlı boya ise diğerlerinden daha maliyetli olmasına rağmen genellikle en çok tercih edilen malzemedir. Çünkü suya, yağmura karşı dayanıklı, kirlenmesi halinde temizleme olanağının olduğu, uzun yıllar canlı renklerle durabilen bir boya türüdür.

Grafiti Sanatçıları ve Duvar Ressamları

Grafiti sanatçısı, sprey boyalar ile duvar resimleri çizen ve yazılar yazan, bunları parça veya bütün olarak kullanıp kendine has bir şekilde ortaya koyan kişilerdir. Özellikle son zamanlarda artan bu sanat eserleri her alanda kullanılarak, hayatımıza ve yaşam alanlarımıza renk katıyor. 

Duvar ressamı ise duvarlara manzara, portre gibi resimler çizen kişilerdir. Bu kişiler, kamuya açık alanlarda veya müzelerde duvarları birbirinden güzel resimler ile döşeyerek görünümlerini güzelleştirir.

En sık kullanım alanları kötü görünüme sahip binalar ya da cafe duvar resimleri, okul duvar resimleri gibi boş alanların değerlendirilmesidir.

Duvar Resimleri Nasıl Yapılır?

Duvar resmini yaptıracağınız alanı ve yapılacak tasarımı ya da konusunu belirledikten sonra alanında profesyonel kişilerden hizmet alabilirsiniz. 

1. İlk olarak resmin yapılacağı alan duvar resmi çizimi tamamlandıktan sonra zarar görmeyecek şekilde hazırlanır. Sıva döküntüsü, tamir edilecek alanlar varsa buralarda tamirat yapılır. Eğer duvar nem alıyorsa en uygun şekilde izolasyonu yapılır.
2. Ardından yapılacak resimde kullanılacak malzemelerin yapısına göre duvar astarlanır ve çizime başlanır. Kullanılacak malzemeler ise alan koşullarına ve yapılması istenilen resmin türüne göre değişir.
3. Resmin türüne göre eğer gerek varsa alan hazırlandıktan sonra ilk olarak ön çizim yapılır.
4. Manzara türü resimlerde genellikle herhangi bir çizime ihtiyaç yoktur. Fırça ile kaba hatlar belirlenir ve ardından ayrıntılara geçilir. 
5. Portre gibi, mimari desenler gibi oran orantının olduğu ya da kompozisyon oluşumu sağlanması gereken resimlerde farklı teknikler kullanılarak zemine aktarılır.  Kareleme tekniği, bunlardan bir tanesidir. Bu teknik ile yapılacak resim küçük parçalara bölünür ve resmin yapılacağı alan hesaplanarak orantı kurulması yoluyla parçalar büyütülerek aktarılır.
6. Kompozisyonun tam sağlanmasını istediğiniz resimlerde ise yapılacak resim projeksiyon ile duvara yansıtılarak, resim sabitlendikten sonra ön çizimleri bu teknikle yapılabilir.

Duvar Resimleri Kalıcı mıdır?

Açıkçası bir duvar resminin kalıcılığını belirleyen en önemli kriterler resmin yapıldığı ortam ve kullanılan malzemelerin kalitesidir. Bu nedenle sitemizde bu hizmeti alanında uzman ekiplerden alıp malzeme seçimi de birinci sınıf kalite olarak belirlendiğinde kalıcılık sağlanmış olur. Kalıcı malzemelere örnek verilecek olursa; birinci sınıf yağlı boya çalışmaları tercih etmek minimum 10 yıl resmin canlılığının korunmasını sağlar. Eğer bu ortam ısı ve nem açısından uygunsa bu ömür daha da artar. Hatta 30-35 yıla kadar bile uzayabilir. Bunun garantisi ise müze ortamındaki tuval üzerine yağlı boya ile çalışmış resimlerin 500 yıla kadar dayanabildiğidir. 

Duvar Harici Yerlere Duvar Resimleri Yapılabilir mi?

Bazen mekanlarımızın duvarları yerine yer döşemesine resimlerin yapılmasını isteyebiliriz ya da duvarlarımız seramik, ahşap, stropiyer, alçı gibi malzemelerle kaplı olabilir. Bu durumlarda bu resimlerin yapılıp yapılmayacağını bilerek hizmet arayışına girmek en doğrusudur.

• Resmin çizilmesini istediğiniz alanda seramik, fayans gibi bir malzemeniz varsa bu malzeme üzerine duvar resmi yapılamaz. Ancak, bölge macunlanır ardından astarlanır ve resmin fayansa yapışacağı garantilenecek duruma gelirse resim yapılabilir.
• Eğer kaplamanız ahşap ise bu alan su ile kontrol edilir. Suyu geçirip geçirmemesine göre farklı bir teknik izlenerek ve önlemler alınarak duvar resimleri çalışılabilir.
• Stropiyer kaplamanız varsa, kaplama üzerine bir kat boya atıldıktan sonra boyanın kurumasının ardından resim yapılabilir.
• Alçı üzerine ise, bir veya iki kat astar atıldıktan sonra çizime başlanması uygundur.
Hasarlı Yüzeylerde Duvar Resimleri 

Hasarlı yüzeylerinizi, güzel görüntülere çevirmek istiyor olabilirsiniz. Bu koşullar, aşağıdaki gibi iyileştirilebilir. Örneğin;

• Lekeli ve isli bir yüzeyiniz varsa beyaz ahşap tutkalıyla bir kat boyanır ve lekenin ya da isin tekrar kusması engellenir. 
• Eğer yüzey nemlenme olan bir duvar ise, uygun tedbirler alınarak resmin zarar görmesi kısmen hatta bazen tamamen engellenebilir. Bu hizmeti alacağınız kişiye sizin alanla ilgili verdiğiniz bilginin genişliğine bağlıdır. 

Duvarlarınızı Duvar Resimleri ile Şenlendirin!

Sitemizde yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile çalışan uzman ekiplerle iş birliği sağlayarak ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Eğer siz de duvarlarınıza renk katmak, okul duvar resimleri, cafe duvar resimleri gibi hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız sitemizde bir ilan oluşturarak bu hizmetlere hızlı ve uygun fiyatlarla kavuşabilirsiniz. 

Duvar Resim Çizimi Hizmeti Ortalama Ücretler

100₺ - 3000₺

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt.

Ücret Rehberini Gör
100₺ - 3000₺ Ortalama Ücret
100₺ - 3000₺ Ortalama Ücret
100₺ 3000₺

Duvar Resim Çizimi Hizmeti Mi Veriyorsunuz?

Siz de Ara'da hizmet veren binlerce profesyonel arasına katılın ve iş imkanlarınızı genişletin.

HİZMET VER
;